Sport 2018. november 16. 17:00

U16 fiúk: Egyre közelebb a régiós döntő

A regionális fiú kadett bajnokság „B” csoportjának egyik rangadóján léptek parkettre Hódmezővásárhelyen a Félegyházi Térségi Sportiskola kosarasai. Jól kezdték a mérkőzést a sportiskolások, már az első negyedben elhúztak 33-13-ra. A hazai csapat a későbbiek során ugyan feljebb zárkózott, de az FTSI játékosai a holtponton átlendülve nem engedték ki a kezükből a győzelmet, és végül magabiztosan, 89-62-re nyertek.

Edzői beszámoló (Simon Zoltán):

„ A kadett bajnokság délkeleti „B” csoportjának egyik rangadóját játszottuk tegnap este Vásárhelyen.

Célunk elérésében döntő fontosságú téttel bírt a találkozó, és ennek tudatában készültünk.

Robbantottunk az első negyedben. 13:33-nál kezdtünk megnyugodni, hogy ezt a meccset nem veheti el senki tőlünk. Mint kiderült, túlságosan is nyugodtak lettünk. Ettől kezdve valami megváltozott a pályán. Egyre több hibát vétettünk védekezésben, támadásban pedig nem tudtunk könnyű kosarakat szerezni. A 27. percben „csupán” 11 pont hátrányban voltak a vendéglátók ( 50:61 ), fiaink azonban egy újabb lendületet vettek és 5 perc alatt 52:71-re módosították az eredményt, amelyet a végére tudtak még növelni is.

Fontos kiemelni, hogy minden benevezett játékosunk kivette részét a sikerből, fiatalabb korú csapattagjaink pedig nem csak hogy helytálltak, hanem extra teljesítményt nyújtottak az egy évvel idősebb ellenfeleikkel szemben.

A kadett bajnokságban most egy kis szünet következik, de nem az edzésekben is, hiszen céljaink eléréséig még rengeteget kell dolgoznunk.”