Helyi hírek 2014. augusztus 5. 11:30

Támad a parlagfű

Képgaléria
Támad a parlagfű
Az esős időszak a gyomnövények fejlődésének is kedvez. A parlagfű egyre nagyobb, már-már bimbós állapotú. Éppen ezért a gazdálkodóknak el kell végezni földjeiken a gyommentesítést, mielőtt virágba szökne, és a pollenkoncentráció meghaladná a megengedett határértéket. Azért is érdemes időben elvégezni a parlagfű irtását, mert a Kiskunfélegyházi Járási Földhivatal munkatársai rendszeresen ellenőrzik a határt, és aki nem végzi el a munkálatokat, az komoly büntetésre számíthat.

A földhivatal 54 ezer hektár földterületen napi járőrözéssel ellenőrzi, hogy elvégezték-e a gyommentesítést. Munkájukat műholdas felvételek is segítik. Ahol azt tapasztalják, hogy a parlagfű mennyisége túllépi a megengedett mértéket, beazonosítják a területet és tulajdonosát. Jelentést tesznek a növényegészségügyi állomás felé, ahol mérlegelik a gyomosodás súlyosságát és büntetést szabnak ki. Ennek mértéke 20 ezer forinttól több millió forintig terjedhet. A korábbiaktól eltérően idén már nem szólítják fel a gazdákat a munkálatok elvégzésére a büntetés kiszabása előtt. Érdemes tehát odafigyelni, és időben elvégezni a tárcsázást, kaszálást, vagy a vegyszeres gyomirtást – mondta el Molnár József a Kiskunfélegyházi Járási Földhivatal vezetője. Hozzátette, hogy az évek óta tartó ellenőrzéseknek köszönhetően a gazdálkodók egyre gondosabbak, a büntetések száma csökken. Idén még senkivel szemben nem kellett eljárni.

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!