Sport 2018. december 3. 09:40

Legyőzte a listavezetőt az Astra

Kétgólos hátrányból felállva 4-3-ra nyert az első helyezett Agenta Girls Szekszárd FC ellen az Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC a női futsal NB I. alapszakaszának szuperrangadóján. A tabella második helyén álló Astra presztízsgyőzelmet ért el és egy pontra felzárkózott a veretlenségét elveszítő Szekszárdra.

Mindig nagy csatát ígér az első és a második helyezett találkozása, ez most sem volt másként. Az Astra legutóbb Tolnán nyert, míg a Szekszárd döntetlent játszott a Hajdúböszörménnyel. A két csapatot négy pont választotta el egymástól, így az is biztos volt, hogy bármi is történik, a szekszárdiak maradnak az élen.

A szurkolók mindenestre valódi futsal rangadói hangulatot teremtettek a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. A nagy létszámú vendégsereg két percet követően már a vezetésnek örülhetett egy védelmi hiba után. (0-1)

Az Astra sok helyzetig eljutott, de a vendég védelem és a szekszárdi kapus jól állta a sarat egészen az első félidő utolsó másodpercéig, ekkor ugyanis Kiss Gabriella lövése utat talált kapuba. A hazai csapat erőfeszítéseit siker koronázta, döntetlen állással fordultak a felek. (1-1)

A szünetet követően a második játékrészben is lendületben maradt az Astra, a vendégek kapusa továbbra is nagyokat mentett. A Szekszárd beszorult a saját térfelére, csupán a gyors ellenakciókban bízhatott.

A kihagyott Astra helyzetek végül megbosszulták magukat, szinte a semmiből ismét előnybe került a Szekszárd, sőt két gyors kontra után a második félidő közepén már 3-1-re vezetett. A játék képe alapján hiába lett volna reális a többgólos Astra vezetés, a csapat mégis nehéz helyzetben várhatta a hajrát. (1-3)

A hazai együttes vert helyzetben sem adta fel, az erőfeszítéseit rövid idő alatt siker koronázta. A fáradó vendég védők hibáit kihasználva a 20 éves Rozmis Gabriella három perc leforgása alatt kiegyenlített. (3-3)

Az utolsó percekben a szekszárdi együttes mozgósította utolsó energiatartalékait, helyzetekig is eljutott, de továbbra is az Astra irányított. Öt perccel a lefújás előtt Szabó Boglárka alapvonalról belőtt labdája pattant meg egy vendég lábon, a játékvezetők rövid tanácskozást követően megadták a gólt, így végül az Astra örülhetett, 1-3-ról fordítva 4-3-ra nyert a játék képe alapján teljesen megérdemelten.

Dombó János (vezetőedző, Astra):

- A játékunk egyre jobban működik, ez most is beigazolódott. Izgalmas, közönségszórakoztató mérkőzést vívtunk, valódi rangadói hangulatban. Számtalan helyzetet dolgoztunk ki főleg az első félidőben, amiket sajnos kihagytunk. Ennek ellenére óriási fegyvertényként 1-3-ról felálltunk és fordítottunk. Szoros az élmezőny, úgy gondolom jó úton járunk.

Női Futsal NB I. 9. ford. 12. 02.

Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC – Agenta Girls Szekszárd FC 4-3 (1-1)

Gólszerzők: Kiss Gabriella 20. p., Rozmis Gabriella 32. p., 34. p., Vaskovets Maria 35. p. (öngól) p. ill. Megyeri Boglárka 2. p., Yarova Yulia 28. p., Horváth Katalin 31. p.