Kultúra 2018. december 7. 14:30

A jazz története a könyvtárban

Képgaléria
A jazz története a könyvtárban
Simon Géza Gábor zene és hanglemeztörténész, zenei újságíró, producer, a Magyar Jazzkutatási Társaság elnökének ,Ha a Budapesti jazzmozgalom naplót írt volna' című kötetét mutatták be december 4-én, a városi könyvtárban. A szerzővel Dulity Kálmán beszélgetett arról, hogy mi inspirálta a kötet megírására, hogyan változott a jazzműfaj a 20-as 30-as 40-es-50-es években. A hallgatóság megismerhette a jazz művészetének közismert elkötelezettjének munkásságát, aki több mint 40, erről szóló kiadvány és 150 lemez kiadását segítette elő, és több ezer előadást tartott a műfajról. A könyvbemutatón tisztázták a jazz szó változatainak jelentését, illetve a jazzirányzatok különböző megnevezéseit is.

Kövessen minket a Facebookon is!