Sport 2018. december 13. 11:00

Feljutást ünnepelhetett az U12-es fiú kosárcsapat

A legutóbbi két nagyarányú győzelmének köszönhetően újra feljutott a „B” csoportba a Félegyházi Térségi Sportiskola U12-es fiú „1”-es csapata. Simon Zoltán edző tanítványai elsőként a nagykőrösi leánycsapatot győzték le 64:36-ra, majd pedig a jászberényi fiú együttest múlták felül 58:26-ra december 8-án, Kecskeméten.

Edzői beszámoló (Simon Zoltán):

„A két mérkőzéses torna első meccsét a nagykőrösi lányok ellen játszottuk. Az első negyedben ellenfelünk 11-es játékosa kihasználva technikai és fizikai képességeit tartani tudta csapatát, de a második negyedtől már nem volt kérdéses a mérkőzés kimenetele. A második félidő igazi örömjáték volt, mindenkit megfelelően tudtunk rotálni.”

U12-es (Gyermek) bajnokság, 3. forduló

Ideje: 2018. december 8. (szombat), 13:30 és 15:00

Helye: Kecskemét, Corvina-Mátyás Király krt.-i Általános Iskola tornaterme

FTSI Fiúk „1” – Pityke KSE leány 64 : 36

(13:13, 13+2:3+2, 17:10, 19:8)

FTSI Fiúk „1”: Farkas 17, Kósa 11, Kószó 9, Kisjuhász 6, Bán 6, Szabó Z. 4, Kapus 4, Mészáros 2, Gajdán 2, Szabó I. 2, László 1, Várkonyi -, Szabó Á.-.

„A jászberényi fiúkkal az első fordulóban már találkoztunk egyszer, akkor 18 pont különbséggel nyertünk. Koncentráltan kezdtünk, aminek 39:14 lett a félidei eredménye. Ekkor váltottunk támadásban és csak a passz-befutás játékot engedtük játékosainknak labdavezetés nélkül a támadó térfélen. Ez nyilvánvalóan látszódott a kevesebb dobott pontokon is, de mikor gyakoroljuk mindezt, ha nem tét-mérkőzésen?!

A két nagyarányú győzelem ellenére a fiúk egy pillanatig sem vették komolytalanul a mérkőzéseket, ennek eredményeképpen feljutottak újra az előkelő B csoportba, ahol 2019. január 26-án, vagy 27-én két kecskeméti Akadémiai csapattal, a Vadmacskákkal és a Jégtörő Mátyással küzdhetnek meg az A csoportba jutásért.”

LEHEL Kosársuli – FTSI Fiúk „1” 26 : 58

( 4:18, 6+4:17+4, 9:14, 3:5 )

FTSI Fiúk „1”: Farkas 10, Kószó 9, Szabó Z. 7, Kósa 7, Mészáros 6, Kapus 6, Kisjuhász 4, Gajdán 3, Bán 3, Szabó Á. 2, László 1, Szabó I.-, Várkonyi -.

Információ: Simon Zoltán