Helyi hírek 2014. augusztus 12. 12:40

Kinőtte a régi víztornyot a város

Képgaléria
Kinőtte a régi víztornyot a város
A Bercsényi utcai víztorony a hatvanas években épült. Ötszáz köbméteres kapacitása a növekvő igények miatt szűkössé vált. A Petőfi lakótelep szomszédságában ezért kezdődött meg egy új, 1500 köbméteres torony építése. A vízművet várhatóan jövő nyáron helyezik üzembe.


Az új víztorony a „Kék-víz” ivóvízminőség-javító program keretében valósul meg. Egy konzorcium létrehozásának köszönhetően Félegyháza mellett Aranyhegy, Gátér, Fülöpjakab, Pálmonostora és Petőfiszállás vízellátását is kiszolgálja. A településeket távvezetékkel kötik össze. A beruházás keretében Gátéron és Fülöpjakabon hidroglóbuszt is építenek – mondta el a beruházás kapcsán Réz János, a BÁCSVÍZ Zrt. Kiskunfélegyházi üzemmérnökségének vezetője.

A program megvalósítása során Kiskunfélegyházán egy új kutat is fúrnak, korszerű szivattyúkat helyeznek üzembe, és a hálózatot is felújítják.

H. S.
 

Kövessen minket a Facebookon is!