Egészségügy 2019. április 3. 16:00

Erdély kincseivel ismerkedtek a dózsások

Képgaléria
Erdély kincseivel ismerkedtek a dózsások
A Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola tanulói élményekben gazdag utazáson vettek rész március 12-e és 16-a között Erdélyben a „Határtalanul” (HAT-18-01-0408) pályázat támogatásának köszönhetően a Kecskeméti Tankerületi Központ közreműködésével. A programokban bővelkedő kirándulás Petőfi Sándorhoz, az 1848-as forradalom és szabadságharc eseményeihez, valamint Erdély kulturális és természeti értékeinek megismeréséhez kapcsolódtak.

Az utazás során a dózsások találkoztak a tordai magyar iskola diákjaival, megerősítve a két intézmény közötti barátságot. A kiránduláson felkeresték a Petőfi életéhez köthető emlékhelyeket: a kegyelet koszorúit helyezték el Tordán, Székelykeresztúron, Ispánkúton, Fehéregyházán, Segesváron. Korondon műsorral elevenítették fel nemzeti ünnepünk eseményeit. A gazdag programoknak köszönhetően sétálhattak a Medve-tónál, leereszkedtek a tordai, parajdi sóbányákba, kirándultak a sóvidéken, jártak fazekasműhelyben, ismerkedvén a korondi népművészettel. Hazafelé úton megcsodálták Vajdahunyad várát, majd összegzésként megfogalmazódott a gondolat: Erdély kincseit mindenkinek látnia kell!

 

Kövessen minket a Facebookon is!