Kultúra 2019. április 13. 08:30

Félegyházi tollforgatókat díjaztak a költészet napján

Képgaléria
Félegyházi tollforgatókat díjaztak a költészet napján
23 éve alakult meg a Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány. Minden évben pályázatot hirdet félegyházi költők, írók számára. Idén 40 pályamű érkezett be.

Az április 11-én, a Szakmaközi Művelődési Házban megtartott ünnepélyes díjkiosztón Mindák József kuratóriumi elnök megköszönte a tollforgatók aktivitását, és elmondta, hogy valamennyi pályamunka színvonalas volt, éppen ezért nehéz volt döntenie a bíráló bizottságnak. Ezt jelzi az is, hogy több különdíjat is meg kellett ítélni. A megjelenteket Kapus Krisztián alapító tag köszöntötte, aki megemlékezett az alapító, Apró Ferenc félegyházi költőről is.

A páyázat végeredménye: 1. Bálint Dorina, 2. Horváth István, 3. Horváth Szabina, 4.Nagy József lett. Különdíjat vehetett át: Horváth Szabina, Páll Anna Eszter, Tóth Johanna, Krajcsovszki József és Könyves Mirjam.
 

Kövessen minket a Facebookon is!