Kultúra 2019. április 18. 16:00

Délutáni zenebona a Szakmaköziben

Képgaléria
Délutáni zenebona a Szakmaköziben
Kiskunfélegyházán lépett fel a Budapesti Fesztiválzenekar április 16-án, a Szakmaközi Művelődési Központ, Aranyalma Népmesepontjában. Az előadásra általános iskolásokat vártak, akiket még a közös muzsikálásba is bevontak a zenészek.

A nívós díjakat kapott zenekar, egy királyi udvar látvány- és hangi világát mutatta be a gyerekeknek. A művészek korhű ruhákban, viccesen adták elő a klasszikus és könnyedebb dallamú játékokat. A különleges délutáni eseménnyel a szervezők nem titkolt szándéka az volt, hogy a kicsik minél több hangszerrel ismerkedjenek meg. A megszólaltatott eszközök közt megtalálhatóak voltak a vonós, fafúvós, rézfúvós, húros, ütős eszközök is. A koncert végén a gyerekeké volt a főszerep. Az udvar királya karmesterré avanzsálva fogta össze a jelenlévőkből verbuválódott alkalmi zenekarát. A nebulók ugyanis még a program elején megkapták a tojásrekeszből készült pengetős hangszereiket és az apró műanyagdarabkákkal megtöltött palackjaikat, amelyek rögtönzött rumbatökökké változtak.

V. B.
 

Kövessen minket a Facebookon is!