Helyi hírek 2019. május 21. 19:00

Csatlakozott a Mezgé az aszálymegelőző programhoz

Képgaléria
Csatlakozott a Mezgé az aszálymegelőző programhoz
Nemzetközi és hazai szinten a vízgazdálkodás számára az egyik legnagyobb kihívást az aszály és a vízhiány jelenti. Mára tényként kezelhetjük, hogy a vízháztartás megváltozásában is a globális felmelegedés játssza a legnagyobb szerepet, a szélsőségek gyakorisága, tartóssága és erőssége bizonyíthatóan nőtt. A kármegelőzéshez, illetve a gazdálkodáshoz szükséges vízpótlás mennyiségi meghatározásának legkézenfekvőbb eszköze a talaj aktuális nedvességtartalmának mérése. Az Operatív Aszály- és Vízhiánykezelő Rendszerhez (DWMS) a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági Szakközépiskola is csatlakozott. A rendszer mért adatai az interneten bárki számára elérhetőek. A mérésekhez szükséges eszközöket május 21-én vették át a tangazdaságban.

Kövessen minket a Facebookon is!