Egészségügy 2019. június 7. 16:00

Ingyenes látásvizsgálat a művelődési központban

Ingyenes látásvizsgálat a művelődési központban
Ingyenes szemvizsgálati lehetőséget nyújtott Kiskunfélegyháza lakosságának a kecskeméti Szent László Lions Club. A június 5-i jótékonysági rendezvényt a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Művelődési Központban tartották.

A kezdeményezés nagy sikerrel zárult, majdnem negyven lakos vette igénybe a szolgáltatásukat és számtalan újrahasznosítható szemüvegkeretet hoztak magukkal a páciensek, amelyeket rászoruló emberek fogják
megkapni új lencsékkel ellátva.

A Lions Klubok Nemzetközi Szövetsége ma már a világ legnagyobb civil szervezete. A klubtagok idejüket, képességeiket és anyagi forrásaikat áldozzák arra, hogy adományokat gyűjtsenek jótékony célokra. A kecskeméti klub tagjai rendszeresen támogatják az SOS gyermekfalvak lakóit, a felnőtt fogyatékosok nappali foglalkoztatójának gondozottjait, hátrányos helyzetű és nagycsaládok tehetséges gyermekeit, a vakok és gyengén látók embertársakat, a Vojtyla ház gondozottjait, illetve rendszeresen végeznek ingyenes szemszűréseket és segítő kezet nyújtanak a katasztrófa sújtotta családoknak is. Tagjai sokféle
területen tevékenykednek, vannak közöttük borászok, pedagógusok, orvosok, ügyvédek,
könyvelők, mérnökök, építészek, művészek, marketinges szakemberek és cégvezetők is.

V. B.
 

Kövessen minket a Facebookon is!