Gazdaság 2019. július 13. 13:00

Nem áll le a kecskeméti autógyár

Nem áll le a kecskeméti autógyár
Ugyan az autóiparban bevett szokás az előre tervezett leállás, azonban ahogyan már tavaly, úgy idén sem állnak le a gyártósorok nyáron a kecskeméti Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.-nél.

Fotó: autonavigator.hu

Június 27-én számolt be az autopro.hu arról, hogy a új CLA Shooting Brake első sorozatgyártott példánya is legördült a gyártószalagról a Mercedes-Benz kecskeméti gyárában. A CLA Shooting Brake és a CLA Coupé modelleket egyébként kizárólag Kecskeméten gyártják a teljes világpiacra. Azonban a kecskeméti gyár nem az új modell okozta munka miatt nem áll le nyáron. Már tavaly és az előző években sem volt jellemző ez a fajta előre tervezett szünet Kecskeméten.

A gyár kommunikációs osztálya azt közölte, a kecskeméti Mercedes-Benz gyárban a vállalat eddigi gyakorlata szerint nem lesz leállás a nyári időszakban. A téli időszakban tervezett leállás előre láthatóan két hétig fog tartani. Ez idő alatt karbantartási munkálatok és átépítések zajlanak majd a gyárban.
 

Kövessen minket a Facebookon is!