Program 2019. július 31. 08:30

Kiskunfélegyházára érkezik a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus keresztje

Kiskunfélegyházára érkezik az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) szimbóluma, a Missziós kereszt, amit Ferenc pápa 2017 novemberében áldott meg. Egyhetes programsorozatot szervezett az alkalomra a Sarlós Boldogasszony Főplébánia.

A Missziós kereszt a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus missziós szimbóluma, amely Ozsvári Csaba ötvösművész (1963-2009) alkotása. Az esztergomi bazilikában álló tölgyfa kereszt 2007-ben készült, három méter húsz centi magas, bronz borításokkal díszített. A keresztet a 2007-es Budapesti Városmisszió alkalmával állították fel először, majd az esztergomi bazilika északi kereszthajójában nyert végleges elhelyezést.

Növényi ornamentikája a magyar honfoglalás kori ötvösség motívumait idézi. Díszítőelemei alapján historizáló mű; leveles-indás mintázatában az ősi magyar életfamotívum jelenik meg, a páva szimbólum megjelenítésével pedig ókeresztény stílusjegyeket is visel. De a kereszt nemcsak egy - a történelmi múltunk stílusvilágát magán hordozó - egyedi ötvösmunka, hanem ereklyetartó is. Középpontjában, ezüst tokban Szent Kereszt-ereklye van elhelyezve, amelyet a leveles díszek fordulataiban magyar, illetve magyar vonatkozású szentek ereklyéi vesznek körbe: Szent Adalbert - Boldog Salkaházi Sára - Boldog Batthyány-Strattmann László - Szent Gellért - Szent Imre - Szent István király - Szent László király - Szent Margit - Szent Erzsébet - Kassai vértanúk - Boldog IV. Károly király - Szent Hedvig - Zoborhegyi Szent Zoerard-András - Zoborhegyi Szent Benedek - Szent Márton - Boldog Gizella - Boldog Apor Vilmos - Boldog Romzsa Tódor - Boldog Meszlényi Zoltán - Becket Szent Tamás - Boldog Brenner János - Boldog Drinai Vértanúk - Boldog Gojdics Pál Péter - Boldog Hopkó Bazil - Boldog Scheffler János - Boldog Anton Durcovici - Boldog XI. Ince pápa - Boldog Kolesár Anna.

Ferenc pápa Rómában a magyar püspökök "ad limina apostolorum" látogatása alkalmával 2017 novemberében megáldotta a 2020-ban Budapesten megrendezendő 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) Missziós keresztjét.


Programok az Ótemplomban:

Július 31., szerda:

17 óra: Missziós kereszt fogadása, imaóra
18 óra: Szentmise papi hivatásokért (Kéri Vencel atya ezüstmiséje)


Augusztus 1., csütörtök:
17 óra: Imaóra a Pálos atyák vezetésével
18 óra: Szentmise szerzetesi hivatásokért


Augusztus 2., péntek:
17 óra: Imaóra a Szent István Templom közösségével
18 óra: Szentmise Jézus Szent Szíve tiszteletére


Augusztus 3., szombat:
18 óra: Szentmise a Szűzanya tiszteletére
19 óra: Imaóra az Ótemplom közösségével


Augusztus 4., vasárnap:
10.30: Érseki szentmise a hívekért


Augusztus 5., hétfő:
7.30-18.00 Csendes szentségimádás


Augusztus 6., kedd:
17 óra: Imaóra a környező plébániák közösségeivel
18 óra: Szentmise az Oltáriszentség által nyert kegyelmek hathatós kiáradásáért


Augusztus 7., szerda:
6 óra: Szentségimádás
7 óra: Szentmise az elsőáldozókért
           Missziós kereszt búcsúztatása

 

Kövessen minket a Facebookon is!