Sport 2019. augusztus 11. 09:00

Győzelem az idénynyitón

Fölényes sikerrel kezdte a 2019/2020-as szezont a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban a Kiskunfélegyházi HTK, amely hazai pályán 6-3-ra múlta felül a Soltvadkert csapatát augusztus 10-én. Bajnoki mérkőzésen első alkalommal ölthette magára a KHTK mezét Tököli Attila korábbi többszörös NB I-es gólkirály, aki most is betalált. A vendégek csupán az utolsó percekben tették szorosabbá az eredményt.

Rekkenő hőségben várták a csapatok és a szurkolók a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság nyitányát a Honvéd Sporttelepen augusztus 10-én. A KHTK bajnoki címvédőként immár Tököli Attilával a csatársorban fogadta a Soltvadkerti TE gárdáját.

A kezdő sípszót követően az első néhány perc puhatolózással telt, majd a 8. percben az első ziccerét gólra váltotta a KHTK. Nagy Viktor szögletet követően talált a kapuba. (1-0)

A vezetés megnyugtatta a félegyházi együttest és a fölény mellé további gólok is társultak.

A félidő közepén megejtett ivószünet után szinte egyből gólt szerzett Palásti Sándor, amire egy váratlan távoli bombával válaszolt a vendégoldalon Márki Bence.

2-1-et követően Koncz Zsolt játékos-edző is megvillantotta tudását, szabadrúgásból vette be a soltvadkerti kaput. (3-1)

A szünetbeli kétgólos hazai vezetés a második félidő során még tovább nőtt. Az eddig is sok védőt lekötő Tököli Attila kapott forintos labdát, ziccerben nem hibázott, így első bajnoki gólját jegyezte a KHTK színeiben. (4-1)

Csereként Szabó Attila is pályára lépett a KHTK-ban és 5 perc leforgása alatt duplázni tudott.

6-1 után a vendégek kihasználták még két helyzetüket, de ezzel csak az eredményt szépítették. A KHTK fölényesen és magabiztosan győzött.

Tököli Attila (játékos, KHTK):

Régóta jó kapcsolatot ápolok Koncz Zsolttal, a csapat játékos edzőjével. Korábban már volt szó róla, hogy ide igazolok, most nyáron belevágtam. Jó közegben jó csapat van. Örömmel tölt el, hogy játszhatok és remélem a továbbiakban is eredményesek leszünk. A gólszerzés másodlagos, a lényeg hogy nyertünk. Remélem sokan kilátogatnak a hazai mérkőzéseinkre.

Koncz Zsolt (játékos-edző, KHTK):

Magabiztos győzelemmel kezdtük a szezont, végig mi irányítottunk. Nem volt kérdéses, hogy kié az erősebb csapat. A végén elkerülhető gólokat kaptunk, ami nem volt benne a mérkőzésben. Ennél sokkal nagyobb sebességgel is tudunk játszani, még fejlődni fogunk. Sok gólt szereztünk és Tököli Attila is betalált, akit ezért igazoltunk. Csapatként értünk el sikert és erre törekszünk a továbbiakban is.

Bács-Kiskun Megyei I. osztály 1. forduló., 08. 10.

Kiskunfélegyházi HTK – Soltvadkerti TE 6-3 (3-1)

Gólszerzők: Nagy Viktor 8. p., Palásti Sándor 23. p., Koncz Zsolt 35. p., Tököli Attila 51. p., Szabó Attila 68. p., 73. p. ill. Márki Bence 31. p., Szabó Szabolcs 81. p., 88. p.,