Sport 2019. augusztus 25. 09:00

Magabiztos győzelem

Második hazai mérkőzését is fölényesen megnyerte a Kiskunfélegyházi HTK a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. A 3. fordulóban ezúttal a Duna Aszfalt TLC II. volt a szenvedő fél, amely 4-1-re maradt alul a Honvéd Sporttelepen. A KHTK jól kezdte a szezont, a harmadik helyről várhatja a folytatást. Emellett a Magyar Kupában is pályára lép, ahol augusztus 28-án 17 órától a Jánoshalmi FC-t fogadja.

A kupasikerek és a bajnoki győzelem után Kiskunhalason 2-2-es döntetlent ért el legutóbb a KHTK, így 4 ponttal várta a Duna Aszfalt TLC II. elleni találkozót. A vendégek két döntetlennel rajtoltak.

A kezdés a félegyházi csapatnak sikerült jobban, Nagy Viktor már a 7. percben megszerezte a vezetést, nem sokkal később pedig Tököli Attila rúgott bombagólt. (2-0)

A vendégek csak helyzetekig jutottak, ellenben a hazaiak a 34. percben háromra növelték a különbséget Nagy Dániel révén. (3-0)

A nagy hőségben ivószünetet könnyítette a játékosok dolgát. Palásti Sándor szép akciógólját követően pedig csupán a végeredmény vált kérdésessé. (4-0)

A vendégek becsületére legyen mondva az utolsó percekig nem adták fel és a szépítés is összejött számukra, sőt a hosszabbításban büntetőhöz is jutottak, amit Oroszi Tibor bravúrral hárított. (4-1)

A KHTK összességében könnyed győzelmet aratott.

Koncz Zsolt (játékos-edző, KHTK):

- Gördülékenyebben játszottunk az elmúlt héthez képest, főleg az első félidőben ment jobban a játék. Meg voltak a lehetőségeink a szünet után is, nem forgott veszélyben a siker. A kupamérkőzés nehéznek ígérkezik, meglátjuk mi lesz.

Bács-Kiskun Megyei I. 3. ford. 08. 24.

Kiskunfélegyházi HTK - Duna Aszfalt TLC II. 4-1 (3-0)

Gólszerzők: Nagy Viktor 7. p., Tököli Attila 9. p., Nagy Dániel 34. p., Palásti Sándor 65. p. ill. Szabó Dávid 86. p.