Gazdaság 2019. szeptember 4. 16:00

Új csarnokkal bővítette kapacitását a kiskunfélegyházi Torus Acéltermékgyártó Kft.

Képgaléria
Új csarnokkal bővítette kapacitását a kiskunfélegyházi Torus Acéltermékgyártó Kft.
Megduplázta kapacitását az elmúlt három évben az acéltermékeket gyártó Torus Kft. Kiskunfélegyházán, és a legmodernebb sajtolási technikákba fektetett beruházásokkal Európa piacvezetőjévé vált. Idén júliusban pedig egy további, új, 1000 négyzetméteres gyártócsarnok készült el a cég területén, ami a termékek tovább-feldolgozottságát szolgálja. A csarnok abszolút fénypontja a világszerte legnagyobb és legmodernebbnek számító peremezőgép.

– Ezzel a 13 CNC tengelyes berendezéssel a fenekekre teljesen automatikusan, a legnagyobb pontosággal állíthatók elő a hegesztési varrat előkészítések. Egyedülálló, hogy 2500 milliméter átmérőig el tudjuk végezni a fenekek megmunkálását. Azért, hogy az ezzel összefüggő, 700 kilogrammig terjedő nagy súlyt kezelni tudjuk, a berendezés rakodását a FANUC által gyártott legnagyobb ipari robot végzi. Ez a legnagyobb robot, amit valaha felállítottak Bács-Kiskun megyében. Emellett befektettünk egy modern, a piacvezető Trumpf által gyártott 3D lézerberendezésbe is. Ezen az 5 tengellyel és 4 KW lézerrel rendelkező gépen nagyon rugalmas metszeteket, illetve kivágásokat tudunk gyártani, 20 milliméteres anyagvastagságig. A most üzembehelyezett technológiával a főként tartályfenekek gyártásával foglalkozó Torus Kft. nem csak a termékskáláját, hanem a feldolgozottságát is növelte. Emellett új munkahelyeket teremtettünk és keresünk továbbra is szakképzett személyzetet – számolt be Molnár László ügyvezető.

Fotó: Fantoly Márton

 

Kövessen minket a Facebookon is!