Helyi hírek 2014. augusztus 25. 08:55

Folyamatos munkában a szárzúzó

Képgaléria
Folyamatos munkában a szárzúzó
Szinte megállás nélkül dolgozott a nyár folyamán az a szárzúzó gép, amellyel márciusban gyarapodott a városfenntartó szervezet eszközparkja. Több száz kilométeren tették rendbe a külterületi dűlőutak mentén a csalitos, bokros részeket. Elsősorban a gyűjtőutakra koncentráltak, de jutott energia a kevésbé forgalmas földutak és a tanyabejárók megtisztítására is. A munkálatok az ősz közepéig folytatódnak.

Ősszel egy erdészeti kalapácsot is beszereznek, amely már a 8-10 centiméteres tuskók aprítására is képes lesz – mondta el Vaszkó József a VSZKSZ vezetője. Hozzátette, hogy szeptembertől már inkább a földutak járhatóvá tétele kerül előtérbe, amit szintén a tanyafejlesztési programban elnyert földgyaluval tudnak elvégezni.

s-r.

Kövessen minket a Facebookon is!