Hirdetés
Kultúra 2019. szeptember 10. 07:30

VI. Kunsági Néptánc Találkozó

Képgaléria
VI. Kunsági Néptánc Találkozó
Az idei, XXI. Kiskunfélegyházi Libafesztiválon megrendezett VI. Kunsági Néptánc Találkozó seregszemléjén mintegy 250 néptáncos vett részt.

A helyi, kiskunfélegyházi Padkaporos Táncegyütteshez nyolc együttes érkezett a szomszédos településekről: Kiskunmajsa, Kunszállás, Mórahalom és Petőfiszállás mellett távolabbról, Hódmezővásárhelyről, Szegedről, Tatáról és még a határon túlról, a vajdasági Nagykikindáról is.

A színpadi bemutatkozó műsorokon kívül a találkozó résztvevői felvonulással és menettánccal köszöntötték a fesztivál látogatóit. A táncosok kora délután indultak a kiskunfélegyházi vasútállomástól a Kossuth utcán, amely egészen a városháza előtti nagyszínpadig tartott.

A bemutatkozó táncegyüttesek:

  • Padkaporos Táncegyüttes – Kiskunfélegyháza
  • Csűrcsavaró Táncegyüttes – Kunszállás
  • Délikert Möndörgő Táncegyüttes – Szeged
  • Petőfiszállási Táncegyüttes – Petőfiszállás
  • Pötörke Néptáncegyüttes – Tata
  • Mórahalom Néptánc Egyesület – Mórahalom
  • Róna Néptáncegyüttes – Nagykikinda (Vajdaság)
  • Mayossa Néptáncegyüttes – Kiskunmajsa
  • Árendás Néptáncegyüttes – Hódmezővásárhely


Fotó: Fantoly Márton
 

Kövessen minket a Facebookon is!