Sport 2019. szeptember 8. 10:30

Rangadót nyert meg a KHTK

Kiegyenlített mérkőzésen itthon tartotta a három pontot a Kiskunfélegyházi HTK, amely a Kiskőrösi LC elleni összecsapáson gólt sem kapott. A 2-0-ás félegyházi győzelem elsősorban a helyzetkihasználásnak köszönhető. Tököli Attila gólja lényegében eldöntötte az összecsapást, a hajrában Antman Joshua találata tette biztossá a sikert.

Négy fordulóval a hátuk mögött készültek a rangadóra a csapatok. A KHTK minden itthoni mérkőzését megnyerte, míg idegenben mindkétszer 2-2-re végzett. A Kiskőrösi LC egy mérkőzéssel ugyan kevesebbet játszott, mindazonáltal felemásan szerepelt a szezonban, csak a 10. helyen állt.

A tabellán elfoglalt helyezés nem téveszthette meg a Félegyházát. A vendégek igazolva ezt a tényt az első félidőben több veszélyes akciót kialakítottak, de gólt egyik csapat sem szerzett a szünetig.

Az esőtől áztatott csúszós talajjal mindkét együttes játékosai megküzdöttek. Nagy harc alakult ki a labdáért. Gólt a gyors akciókat vezető kiskőrösiek is szerezhettek volna, de Oroszi Tibor jól állta a sarat a kapuban.

A másik oldalon előbb egy hatalmas ziccer maradt ki, a felső léc is besegített a vendégeknek. A kapufa után viszont nem sokkal később jó ütemben érkezett Tököli Attila, aki az ötödik fordulóban immár az ötödik bajnoki gólját szerezte. (1-0)

A vezetést újabb KHTK kapufa követte. Láthatólag a gól megfogta a vendégeket.

A hajrában még jól szállt be Antman Joshua, akinek lövése a kapufáról befelé vágódott.

A 2-0-s eredmény ellenére a KHTK megszenvedett a sikerért és némiképpen szerencsésen győzött a végig veszélyesen játszó, de a helyzeteit elpuskázó Kiskőrös ellen.

Koncz Zsolt (játékos-edző, KHTK):

- Nagyon szervezett csapat ellen játszottunk, jó játékerőt képviselnek megyei szinten. Mindkét oldalon voltak lehetőségek, labdabirtoklásban talán föléjük nőttünk. Az első gól eldöntötte a mérkőzést, örülök, hogy azt mi szereztük. Az ellenfelünknek több helyzete akadt, veszélyes és gyors ellenakciókat vezettek. Boldog vagyok, hogy itthon tartottuk a három pontot.