Sport 2019. szeptember 8. 09:30

Gólzáporos döntetlennel kezdett az Astra

Útjára indult a labda női futsal NB I. 2019/2020-as szezonjában, amely rögtön egy rangadóval rajtolt. Az Astra Kiskunfélegyházi Bulls a TFSE-Szertarsport.hu-t fogadta Üllőn szeptember 7-én. Mindkét csapat jelentős átalakuláson esett át a nyár folyamán.

Az új szabályok miatt a Jet-Sol Ligában nem játszhat olyan játékos, akinek más sportágban kiváltott versenyengedélye van. Az Astra tavaszi keretéből csak Godvár Katalin és Nagy Anett futsalozik tovább. A csapathoz Szekszárdról, Tolnáról és többek között Hajdúböszörményről érkezett erősítés.

A TFSE-Szertarsport.hu szintén teljesen megújult, megerősödött. Hozzájuk igazolt egyéb iránt a tavalyi gólkirálynő, Pádár Anita.

A mérkőzés korántsem tapogatózással kezdődött. Az Astra szerzett vezetést Beke Adrienn révén, amire vendégoldalon Pádár Anita válaszolt. (1-1)

A gyors gólváltást a félidőig két további Astra találat követte. Vígh Renáta és Varga Adél is megszerezte első gólját új csapatában. Dombó János tanítványai 3-1-re vezettek a szünetben.

A TFSE innen állt fel a második játékrészben. Pádár Anita előbb kiegyenlített, majd 3-3-at követően a vezetést is megszerezte csapatának. (3-4)

Az utolsó percek izgalmai végül döntetlennel értek véget. A 39. minutumban Urbán Anett ugyanis egalizált. (4-4)

Izgalmas mérkőzéssel, gólzáporos döntetlennel vette kezdetét a bajnoki idény.

Női Futsal NB I. 1. ford. 09. 07. Üllő Városi Sportcsarnok

Astra Kiskunfélegyházi Bulls – TFSE-Szertarsport.hu 4-4 (3-1)

Gólszerzők: Beke Adrienn 8. p., Vígh Renáta 13. p., Varga Adél 20. p., Urbán Anett 39. p. ill. Pádár Anita 8. p., 29. p., 32. p., 38. p.