Sport 2019. szeptember 22. 09:00

Kétgólos hátrányból állt fel a KHTK

Két veretlen csapat találkozott a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság rangadóján. A Kiskunfélegyházi HTK a tabella éllovasaként az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó és negyedik helyen álló Kerekegyházi SE-t fogadta. Az izgalmakban bővelkedő találkozó 2-2-es döntetlennel zárult.

Feszült várakozás előzte meg a megyei rangadót. Előzetesen bármilyen eredmény elképzelhető volt, hiszen mindkét csapat jól kezdte a szezont.

A KHTK elsősorban a rutinos játékosaiban bízhatott, míg a Kerekegyházát a fiatalos hév és a lendületet vihette előre.

A kezdeti tapogatózás után ez a pályán is visszatükröződött. A vendégek lendületes gyors támadásokra helyezték a hangsúlyt és első akciójukat gólra is váltották a 9. percben. (0-1)

A bekapott találat nem fogta meg a KHTK-t. Kiegyenlített mezőnyjáték alakult ki. Nagy helyzetek a Félegyháza előtt adódtak, de előbb Tököli Attila lövése a kapufa belső éléről kifelé pördült, később pedig Magony fejese a felső lécet találta telibe.

A fordulást követően ismét góllal kezdett a Kerekegyháza. Sallai Bence a 48. percben értékesítette a javára megítélt büntetőt. (0-2)

Nehéz helyzetbe került a KHTK, de innen is volt visszaút.

Hármas cserét követően Tököli Attila a 60. percben szépített, majd pedig második sárgalapos kiállítással megfogyatkozott a Kerekegyháza. (1-2)

Emberelőnyben nagy fölénybe került a KHTK, ami egyenlítő gólt eredményezett. Tököli Attila csúsztatásával 2-2-re alakult az állás a 81. percben.

A hajrában a KHTK fölénye még tovább fokozódott, akár a fordítás is összejöhetett volna a csapat számára, de a vendégek is lejutottak helyzetig, végül maradt a 2-2-es döntetlen.

Mestermérleg:

Koncz Zsolt (KHTK): – Nagyon sajnálom, hogy nem tudtuk itthon tartani a három pontot. Véleményem szerint az egész mérkőzésen az ellenfél fölé nőttünk, játékban mindenféleképpen, a vendégcsapatnak egyetlen egy sansza volt, a kontrái. Nem akartak semmi futballozni. Győzelmet érdemelt a csapatom. Rengeteg ziccert hagytunk ki, rengeteg helyeztünk volt. Az, hogy kontrából eljön az ellenfél, és abból van lehetősége, az benne van a futballban, de én úgy gondolom, hogy a vendégeink ölték a futballt, de nagyon sajnálom, hogy nem szereztük meg a három pontot annak ellenére, hogy már 2–0-ra is vezetett az ellenfél, mert szerintem végig jobban játszottunk. Készülünk tovább. A bajnokságban a jövő hétvégén pihenőnk lesz, szerdán viszont Magyra Kupa mérkőzést játszunk, abból is próbáljuk kihozni a maximumot. Egy biztos: játékéban sokat léptünk előre a múlt hetihez képest.

Komonyi Gábor (Kerekegyházi SE): – A mérkőzést megelőzően biztos védekezést kértem a srácoktól, és hogy szűkítsék a területet. Az első játékrészben ezt meg is valósítottuk, némileg könnyítette is a dolgunkat, hogy már a 9. percben eredményesek tudtunk lenni. Ezt követően a hazaiak a kapunk elé szögeztek minket, mi ha tehettük, próbáltunk kontratámadásokat vezetni. Volt is egy-két lehetőségünk, de kimaradtak. A második félidőben hasonló forgatókönyvre számítottam. Nagyon jókor jött a második gólunk, de látszott, hogy 2–0 után sem nyugodhatunk meg, és ez be is igazolódott. A kiállítás után rettentően nehéz helyzetbe kerültünk, el kell ismernem, hogy majd felbillent a pálya, attól fogva már igyekeztünk vigyázni az egyik pontra. A végén aztán még nekünk is volt egy kontránk, amiből a javunkra is eldőlhetett volna a meccs, de Kiskunfélegyházán nagyon szép eredmény az egy pont, arra rá is szolgáltunk, és nagyon örülünk neki. Az ugyanakkor igen bosszantó, hogy ismét kétgólos előnyt sikerült leadnunk, de fiatalok a játékosaink, és meggyőződésem, hogy tavaszra már lesz annyi rutinjuk, hogy az ilyen mérkőzéseket hozni tudjuk. Nagyon köszönjük, hogy ilyen sok szurkolónk elkísért minket, már-már hazai pályán éreztük magunkat ma délután is.

Bács-Kiskun Megyei I. 7. ford., 09. 21.

Kiskunfélegyházi HTK – Kerekegyházi SE 2-2 (0-1)

Gólszerzők: Tököli Attila 60. p., 81. p., ill. Kovács Péter 9. p., Sallai Bence 48. p. (büntetőből)

Piros lap: Sallai Bence 63. p. (Kerekegyházi SE)