Sport 2019. szeptember 23. 09:00

Kétgólos hátrányból fordítottak

Gólokban gazdag mérkőzések jellemzik a most futó szezonban az Astra Kiskunfélegyházi Bullst a női futsal NB I-ben. A harmadik fordulóban sem cáfolt rá erre az együttes. Az Üllőn megrendezett összecsapáson 4-3-ra legyőzte a Miskolci Vénusz csapatát.

Egy 4-4-es, illetve egy 3-4-es mérkőzéssel a háta mögött várhatta a találkozót az Astra Kiskunfélegyházi Bulls, amely első idénybeli sikerére tört. A Miskolci Vénusz hasonló cipőben járt, még nem szerzett pontot a bajnokságban.

Már az első perc meghozta az Astra vezetését. Urbán Anett talált be, amire három perccel később érkezett miskolci válasz. (1-1)

A gyors gólváltást követően újabb találatot a Miskolc ért el az első félidőben, így a szünetben némi meglepetésre 2-1-re vezetett.

A miskolci színekben játszó André Antóniának a duplázás is összejött a második játékrész elején, ezzel az Astra meglehetősen nehéz helyzetbe került. (1-3)

Kétgólos hátrányban sem adták fel az Astrás lányok. Ganczer Hajnalka előbb szépített, majd Szennai Adrienn kiegyenlített a 34. percben. (3-3)

Még ugyanebben a percben a vezetés is összejött az Astrának. Mint utólag kiderült a mindent eldöntő gólt Beke Adrienn jegyezte.

Az Astra nagy bravúrt bemutatva 1-3-ról 4-3-ra fordítva nyert.

Női Futsal NB I. 3. ford., 09. 22. (Üllő)

Astra Kiskunfélegyházi Bulls – Miskolci Vénusz 4-3 (1-2)

Gólszerzők: Urbán Anett 1. p., Ganczer Hajnalka 32. p., Szennai Adrienn 34. p., Beke Adrienn 34. p. ill. Kovács Alíz 4. p., André Antónia 14. p., 24. p.,