Helyi hírek 2019. október 6. 16:00

Rendkívüli nyitvatartás a félegyházi Kormányablakban

Rendkívüli nyitvatartás a félegyházi Kormányablakban
Rendkívüli nyitvatartási rend lesz érvényben a kormányablakkal, okmányirodával rendelkező településeken az önkormányzati választások hétvégéjén, így Kiskunfélegyházán is.

A választási törvény alapján az október 13-i önkormányzati választásokon csak azok szavazhatnak, akik érvényes személyazonosításra alkalmas okmánnyal igazolni tudják magukat és bemutatják lakcímkártyájukat.

Cél, hogy a választásra jogosultak minél többen élni tudjanak szavazati jogukkal, ezért az önkormányzati választás eredményes lebonyolításának érdekében lehetőséget kínálnak arra, hogy a szavazáshoz szükséges, érvényét vesztett okirat pótolható, beszerezhető legyen.

A választás hétvégéjén valamennyi kormányablakkal, okmányirodával rendelkező településen, illetve területen, legalább egy helyszínen, október 12-én, szombaton 8-tól 19 óráig, valamint a választás napján, október 13-án, vasárnap 7-től 19 óráig nyitva lesznek a kormányablakok.

 

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Önkormányzati választás - 2019