Sport 2019. október 13. 09:30

Rangadót nyert a KHTK

Az ötös győzelmi sorozatban lévő Kalocsai FC volt az ellenfele hazai pályán a Kiskunfélegyházi HTK-nak a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. A megyei rangadón 2-1-es félegyházi siker született.

A KHTK a ligában egyedüliként veretlenül, míg a Kalocsai FC öt mérkőzésből álló győzelmi sorozattal a háta mögött várta a találkozót.

A két jó formában lévő csapat játékosai kellemes őszi időjárásban futottak ki a pályára.

Az első félidő többségében KHTK helyzeteket hozott. Az együttes gólvágója, Tököli Attila most is villant. Fejesével a 42. percben szerzett vezetést a hazai gárda. Tököli Attila immár a 10. gólját szerezte a bajnokságban, így a mesterlövészek között is az élre ugrott. (1-0)

A fordulást követően nagyon közel került az egyenlítéshez a Kalocsa, de a felső léc kisegítette a félegyházi csapatot.

Nem sokkal később a csereként pályára lépő Makai Zoltán kapott jó labdát a jobb szélen és okosan a kapuba lőtt. (2-0)

2-0-át követően ismét Makai Zoltán került a középpontban, ezúttal egy oldalról belőtt labdába ért bele balszerencsésen. (2-1)

A hajrában több gól már nem született. A KHTK helyzeteit jobban kihasználva itthon tartotta a három pontot egyúttal kihasználta az eddigi éllovas Harta SE botlását, így egy pontra felzárkózott mögé a táblázaton.

Mestermérleg:

Koncz Zsolt (játékos-edző, KHTK):

- Értékes három pontot szereztünk a rendkívül szervezetten játszó Kalocsa ellen. Már az első félidőben is meg voltak a lehetőségeink, a szünetet követően főként a küzdelem dominált. Szerencsére a helyzeteket belőttük és nyerni tudtunk. Készülünk a Harta elleni rangadóra.

Bács-Kiskun Megyei I. 9. ford., 10. 12.

Kiskunfélegyházi HTK – Kalocsai FC 2-1 (1-0)

Gólszerzők: Tököli Attila 42. p., Makai Zoltán 70. p. ill. Makai Zoltán 73. p. (öngól)