Program 2019. október 21. 13:00

A Yellowstone park története

A Yellowstone park története
Dr. Tarjányi József tart előadást a városi könyvtár Földrajzi szabadegyetemi sorozatában a Yellowstone nemzeti parkról október 24-én, csütörtökön 17 órától a Hattyúházban. Bevezetőt mond Bense Zoltán földrajztanár, hegymászó. A programot a Nemzeti Kulturális Alap támogatja.

A Yellowstone Nemzeti Park a világ legrégebbi nemzeti parkja az USA Wyoming, Montana és Idaho szövetségi államainak területén, a Sziklás-hegységben. Kiterjedése 8980 négyzetkilométer. Híres gejzíreiről, hőforrásairól és egyéb geotermikus jelenségeiről – itt található a világszerte legismertebb gejzír, az Old Faithful. Állatvilága nagyon gazdag; a nagyvadak közül említendő a grizzlymedve, a farkas, a szabad csordákban vándorló bölény és a jávorszarvas. A park az ún. Nagy Yellowstone Ökorendszer központi része, bolygónk utolsó nagy, érintetlen ökoszisztémáinak egyike - írja róla a Wikipédia. 
 

Kövessen minket a Facebookon is!