Kultúra 2019. október 27. 13:00

A világ első nemzeti parkját mutatták be a könyvtárban

Képgaléria
A világ első nemzeti parkját mutatták be a könyvtárban
A világ legrégibb nemzeti parkjáról, a Yellowstone Nemzeti Parkról tartott előadást Tarjányi József egyetemi docens a városi könyvtárban.

A nemzeti park Montana és Idaho szövetségi államainak területén, a Sziklás-hegységben található. Kiterjedése 8980 négyzetkilométer. Híres gejzíreiről, hőforrásairól és egyéb geotermikus jelenségeiről. Itt található a világszerte legismertebb gejzír, az Old Faithful is. Szupervulkánja ma is bármikor kitörhet, de értékei és szépsége elbűvölő, amelyre féltő gonddal vigyáznak. 1872-ben nyilvánították nemzeti parkká, azóta a természetszeretők és védők százezrei látogatták.
 

Kövessen minket a Facebookon is!