Sport 2019. október 26. 17:50

Hosszabbításban dőlt el a rangadó

Izgalmas végjáték után a Jánoshalmi FC szerezte meg a győzelmet Kiskunfélegyházán a KHTK ellen a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság rangadóján. A listavezető vendégek kerültek először előnybe, de a KHTK gyorsan kiegyenlített (1-1). A hosszabbítás legvégén végül ismét a jánoshalmiak örülhettek, akik az utolsó utáni pillanatban érték el a győztes gólt (1-2).

A Kiskunfélegyházi HTK veretlenül, míg a Jánoshalmi FC a tabella éléről várta a 12. forduló szuperrangadóját. A két együttest csupán egy pont választotta el egymástól, így az is biztossá vált, hogy a győztes az élre kerül a bajnokságban.

A várakozásnak megfelelően kiegyenlített játékot láthatott a publikum, mindkét csapatnak akadtak jobb periódusai. Helyzetekből az első játékrészben viszonylag kevés adódott, amelynek a végén a KHTK került közelebb a gólhoz, de a lehetőség kimaradt.

A fordulást követően egy gyors akcióból a vendégek jutottak előnyhöz. Lefutva a hazai védőket Harnos Zoltán szerezte meg a vezetést az 54. percben. (0-1)

A jánoshalmi öröm nem tartott azonban sokáig. Három perccel később szépen felépített akciót egy beadással és Nagy Viktor góljával fejezett be a KHTK, így ismét nyílttá vált az összecsapás. (1-1)

Ezt követően a félegyházi csapat percei következtek, de a mezőnyfölény nem érett újabb góllá. A vendégvédők jól állva a sarat hibára késztették a hazai játékosokat.

A hajrában egyre jobban kiszabadult a szorításból a Jánoshalma és egy labdaszerzést követő szögletből a felső lécet is eltalálta.

Ekkor még elmaradt a vendég gól, nem úgy, mint a hosszabbítás legvégén. A 93. percben egy beívelés meghozta a mindent eldöntő találatot, amit Balázs Dávid Mihály szerzett. Ezt követően a játékvezető le is fújta a mérkőzést. (1-2)

A KHTK fájdalmas vereséget szenvedett, a Jánoshalmi FC maradt a bajnokság élén.

Mestermérleg:

Koncz Zsolt (játékos-edző, KHTK):

- Nagyon nehéz talajon nagyon nehéz mérkőzést játszottunk. Sajnálom a csapatot, hogy a hosszabbításban, a 93. percben bekapott góllal kaptunk ki. Többen talán nem érezték át a mérkőzés súlyát és nem tudták felvenni a megfelelő ritmust. Mi is eldönthettük volna a három pont sorsát, de ez nem sikerült. Összességében egy döntetlen körüli mérkőzés volt.

Florin Nenad (edző, Jánoshalmi FC):

- A nagy tét kicsit rányomta a bélyeget a játékra. Mindkét csapatban több van, mint amit a pályán mutatott. Két mérkőzést is a hosszabbítást követően nyertünk meg a szezonban, ami szerintem nem véletlen, nagyot küzdöttek a fiúk. A második félidőben több helyzetünk volt, talán előbb is eldönthettük volna a mérkőzést.

Bács-Kiskun Megyei I. 12. ford., 10. 26.

Kiskunfélegyházi HTK – Jánoshalmi FC 1-2 (0-0)

Gólszerzők: Nagy Viktor 57. p. ill. Harnos Zoltán 54. p., Balázs Dávid Mihály 93. p.