Sport 2019. október 27. 09:00

Hatgólos döntetlen Böszörményben

A két csapat történelme alapján rangadónak számított a Hajdúböszörményi TE és az Astra Kiskunfélegyházi Bulls összecsapása, hiszen a legutóbbi bajnoki döntőt is e két együttes játszotta a női futsal felnőtt első osztályban. Az átalakuló erőviszonyoknak köszönhetően a címvédő böszörményiek még nyeretlenül álltak a bajnokságban, míg az Astra legutóbbi három mérkőzésén egyaránt győzni tudott. A találkozó végül 3-3-as döntetlennel ért véget.

Quirikó Vivien edző böszörményi csapata még az átalakulás időszakát éli, csakúgy, mint Dombó János Astrája.

Az utóbbi évek két legmeghatározóbb együttesének csatáját a tabellán elfoglalt helyezéstől függetlenül nagy érdeklődés övezte.

A mérkőzés első gólját az első félidő hajrájában Farkas Éva szerezte, az Astra nem tudott a szünetig a kapuba találni, így maradt az 1-0.

A fordulást követően Nagy Anikó góljával kettőre duzzadt a böszörményi előny, de az Astra is megrázta magát. Előbb Varga Adél szépített, majd pedig Hargas Annamária egyenlítette ki az állást. (2-2)

Az utolsó tíz percnek döntetlennel vágtak neki a felek. Ekkor Farkas Éva révén újfent a Hajdúböszörmény került előnybe, de az Astrának ismét sikerült az egyenlítés. Öt perccel a lefújás előtt Urbán Anett talált be. (3-3)

Több gól már nem esett. Az Astra végig rohanva az eredmény után egy pontot szerzett Böszörményben.

Női Futsal NB I. 7. ford., 10. 26.
Hajdúböszörményi TE – Astra Kiskunfélegyházi Bulls 3-3 (1-0)

Gólszerzők: Farkas Éva 16. p., 32. p., Nagy Anikó 23. p. ill. Varga Adél 26. p., Hargas Annamária 27. p., Urbán Anett 35. p.