Sport 2019. november 2. 18:25

Győzelmi sorozatban a KHTK II.

5-1-re kiütötte az Izsáki SSE csapatát, így sorrendben a negyedik mérkőzését nyerte meg a Kiskunfélegyházi HTK II. a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi csoportjának 11. fordulójában.

Szemerkélő esőben, hűvös időjárási körülmények várták a csapatokat a Honvéd Sporttelepen. A Kiskunfélegyházi HTK II. első győzelmére készült az első pályán, amin az újrafüvesítése óta még nem nyert.

Ezt megelőzően három találkozón is idegenben győzött, így jó formában várta a derbit az együttes.

A vendég Izsáki SSE legutóbb kilenc gólt kapott Kecskeméten a Hírös-Ép otthonában és az azt megelőző három összecsapását is elveszítette.

Néhány percet kellett várni mindössze az első félegyházi gólra, Polgár Szabolcs már a 3. percben betalált. A különbséget ugyancsak Polgár Szabolcs büntetőből duplázta meg a 34. percben. (2-0)

A szünetet követően Cseh Dániel növelte háromgólosra az előnyt. Ezt követően a vendégek még szépítettek, amire a KHTK II. két szép akciógóllal válaszolt. (5-1)

A lendületesen és agilisan játszó félegyházi csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Mestermérleg:

Kádár Tamás (edző, KHTK II.):

- A tavalyi bajnokságot kicsit előbb fejeztük be, a mostanit kicsit később kezdtük el. Változtattunk egy-két dolgon a vereségeket követően, amik pozitív irányba lendítették a csapatot. Ma korán vezetést szereztünk és hamar eldöntöttük a három pont sorsát. Próbáltuk végig azt játszani, amit a mérkőzés előtt megbeszéltünk.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 11. ford., 11. 02.

Kiskunfélegyházi HTK II. – Izsáki SSE 5-1 (2-0)

Gólszerzők: Polgár Szabolcs 3. p., 34. p. (büntetőből), Cseh Dániel 56. p., Makány Nándor 74. p., Kadosa Zsolt 81. p. ill. Dunai Rudolf 70. p.