Sport 2019. november 11. 09:30

Astra siker a TFSE otthonában

Nagy skalpot gyűjtött be Budapesten a Vasas Sportcsarnokban az Astra Kiskunfélegyházi Bulls női első osztályú futsalcsapata. Az együttes az NB I. 8. fordulójában a házigazda és második helyezett TFSE csapatát múlta felül 4-2-re. Ezzel a tabellán is megelőzte, így ezüstérmes pozícióból várhatja a listavezető DEAC elleni szuperrangadót.

Dombó János vezetőedző csapata abban a tudatban léphetett pályára a TFSE otthonában, hogy egy esetleges sikerrel megelőzhette bajnokságbéli riválisát. Nem mellesleg kihasználhatta a DEAC és a Tolna egymás elleni döntetlenét.

Az Astra és a TFSE a bajnoki nyitányon találkozott egymással. Akkor 4-4-es döntetlen született. Azóta mindkét csapat csupán egy alkalommal veszített.

A bajnoki rangadó első gólját az Astrás Beke Adrienn szerezte a 11. percben, az előny pedig kitartott a szünetig. (1-0)

A fordulást követően Benkő Mónika révén kettőre növelte a különbséget az Astra, így a hajrát kétgólos előnyről várhatta. (2-0)

A házigazda TFSE Bokor Adrienn góljával ugyan szépített, de egyenlítés helyett újabb Astra találat született. (3-1)

Az utolsó percek mindkét oldalon egy-egy további gólt hoztak. Az Astra 4-2-re nyert, így fellépett a második helyre a tabellán.

Legközelebb november 23-án, 19 órától Üllön fogadja az első helyezett DEAC csapatát.

Női Futsal NB I. 8. ford., 11. 10.
TFSE-Szertarsport.hu – Astra Kiskunfélegyházi Bulls 2-4 (0-1)

Gólszerzők: Bokor Adrienn 28. p., Pádár Anita 40. p. ill. Beke Adrienn 11. p., 39. p., Benkő Mónika 24. p., Varga Adél 33. p.