Sport 2019. november 16. 18:55

Kiütéses sikerrel zárta az évet a KHTK II.

A sereghajtó Helvéciai SE csapatát látta vendégül a Honvéd Sporttelep hátsó pályáján a Kiskunfélegyházi HTK II. a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság északi csoportjának őszi utolsó fordulójában. Némi meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, de a félegyházi csapatnak sikerült fordítania.

A Helvéciai SE egyedül a Kiskunmajsai FC ellen szerzett pontot, még nyeretlennek számított a bajnokságban.

A KHTK II. egyre jobb formába lendülve legutóbbi 5 találkozójából négyet megnyert, így a középmezőnyben foglalt helyet.

A 3. percben Maros Bálint jóvoltából gyors góllal kezdtek a vendégek, de még az első félidőben fordított a KHTK II.

Sánta Dávid előbb kiegyenlített, majd a teljesítménye alapján a jók közé sorolandó Zs. Juhász István találatával a vezetést is átvette. A félidő előtt közvetlenül Szabó Tamás büntetőből talált be, így a szünetben már 3-1 volt az állás.

A fordulás után szorongatott a vendégcsapat, de a KHTK II. cseréi új lendületet vittek a pályára.

Polgár Szabolcs megiramodásából az ugyancsak csereként beálló 18 éves Kurgyis Bence szép gólt szerzett, majd a meccs hajrájában a duplázás is összejött neki.

A sok hibával tarkított mérkőzésen magabiztos félegyházi siker született.

Mestermérleg:

Kádár Tamás (KHTK II.):

- A bajnokság második felének köszönhetően ma esélyesként léptünk pályára. A fiúk megbirkóztak a pálya talajával, bár az ellenfél ránk ijesztett az elején, de úgy gondolom megérdemelten nyertünk. Játékban nem voltunk hektikusak, eredményben lettünk azok. Rosszul kezdtük a szezont, szerencsénk sem volt és a helyzeteket sem lőttük be. Az idény második felére már az eredmények is jöttek. A középmezőny elejét céloztuk meg, ami meglehetősen szorosan alakult.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 13. ford., 11. 16.

Kiskunfélegyházi HTK II. – Helvéciai SE 5-1 (3-1)

Gólszerzők: Sánta Dávid 29. p., Zs. Juhász István 43. p., Szabó Tamás 45. p. (büntetőből), Kurgyis Bence 67. p., 83. p., ill. Maros Bálint 3. p.