Sport 2019. november 30. 11:30

Félegyházi sportolók fotóit, adatait várják

Félegyházi sportolók fotóit, adatait várják
A Félegyházi Szabadidő és Sport Nonprofit Kft. Programirodája szeretné összegyűjteni, és a városi sportcsarnokban bemutatni az elmúlt évtizedek Európa- és világbajnokságain részt vett kiskunfélegyházi sportolókkal kapcsolatos képeket, versenyinformációkat.

Ezen értékek feltárásával és közkinccsé tételével kívánnak mintát adni a ma ifjúságának, valamint emléket állítani a félegyházi sportolóknak és teljesítményüknek. Ehhez kérik minden sportbarát, család segítségét.

Szívesen fogadnak sportolói képeket (lehetőleg mellképeket), részletes adatokkal: születési dátum, mikor, hol, milyen sportágban, mennyi idősen, milyen eredményt, helyezést ért el a sportoló. A gyűjtés 2020 januárjában indul és július végén zárul. A témával kapcsolatos anyagokat a városi sportcsarnok 130-as irodájában fogadják. A gyűjtemény bemutatását 2021 tavaszára tervezik abban a reményben, hogy az anyag az idők során tovább gazdagodik, bővül napjaink és a jövő sportteljesítményeivel.

Iványi Ferenc
Félegyházi Szabadidő és Sport Nonprofit Kft. Programiroda vezetője

Mészáros Márta
igazgató, Kiskun Múzeum, Kiskunfélegyháza

Simon Zoltán
ProgramszervezőFelvételünkön a sportcsarnokban korábban létrehozott olimpiai arcképcsarnok két sportolóját látják
 

Kövessen minket a Facebookon is!