Sport 2019. november 24. 09:00

Rangadót nyerve az NB I. élén az Astra

Nagy csatát ígért a második helyezett és a listavezető találkozója a női futsal NB I-ben. Az Astra Kiskunfélegyházi Bulls az éllovas DEAC csapatát fogadta Üllőn november 23-án. A rangadót 1-1-es félidőt követően 6-2-re az Astra nyerte, így riválisát megelőzve átvette a vezetést a bajnokságban.

Jó formának örvendett az Astra, hiszen az előző körben az ugyancsak bajnokesélyes TFSE csapatát múlta felül. Ezzel a győzelemmel fellépett a második helyre a tabellán.

Az éllovas DEAC az előző körben botlott hazai pályán, csak 3-3-ra végzett a Tolna ellen.

A két csapat szeptemberben már találkozott a bajnokságban, akkor a DEAC nyert 4-3-ra. Az Astrának máig ez az egyetlen veresége a ligában.

Ezen előzményeket követően a vezetést Mátyás Noémi góljával az Astra szerezte meg a 7. percben, amire az első félidőben a korábbi Astrás játékos, Krascsenics Csilla válaszolt. (1-1)

A félidőben döntetlenre álltak a felek, de a szünet után nem sokkal az előny ismét az Astrához került. (2-1)

A játékrész közepén fergeteges három percet produkálva az együttes 5-1-re meglépett ellenfelétől ezzel pedig el is döntötte a mérkőzést. A DEAC erejéből ezt követően már csak a szépítésre futotta.

Az utolsó gólt a hajrában az Astra szerezte Beke Adrienn révén, beállítva ezzel a 6-2-es végeredményt.

Női Futsal NB I. 9. ford., 11. 23. (Üllő)
Astra Kiskunfélegyházi Bulls – DEAC SNK Kft. 6-2 (1-1)

Gólszerzők: Mátyás Noémi 7. p., Beke Adrienn 22. p., 34. p., Urbán Anett 29. p., Varga Adél 29. p., Ganczer Hajnalka 31. p. ill. Krascsenics Csilla 15. p., 32. p.