Közélet 2019. november 28. 08:30

40 új mentőautót kapott az OMSZ

40 új mentőautót kapott az OMSZ
A kormány jelentős erőfeszítéseket tesz az életmentés folyamatos fejlesztéséért – jelentette ki Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere, amikor átadott 40 új mentőautót az Országos Mentőszolgálatnak.

Kásler Miklós az OMSZ Markó utcai székházában tartott sajtótájékoztatón elmondta, 2010 óta több mint ezer mentőautó cseréjére került sor. Ebben az évben és jövőre 254 gépkocsit cserélnek le, csaknem 10 milliárd forint értékben – tette hozzá, kiemelve, hogy a gépkocsik és felszereltségük a kor legmagasabb színvonalát képviselik. A miniszter szerint a járművek cseréjén túl 255 új vagy felújított mentőállomás is segíti a mentőket, és a további 21 mentőállomás építésével és megújításával szintén jelentős lépéseket tesz a kormány.

Csató Gábor, a mentőszolgálat főigazgatója arról beszélt, hogy a most átadott 40 új gépkocsival és a következő időszakban érkezőkkel öt év alá csökken a mentőautók átlagéletkora, ami nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő.


Fotó: MTI - Mónus Márton
 

Kövessen minket a Facebookon is!