Program 2019. december 10. 16:00

Magyarok Karácsonya Ópusztaszeren

Képgaléria
Magyarok Karácsonya Ópusztaszeren
December 13-án, pénteken ünnepelni hívnak minden magyart a nemzet karácsonyfája alá, az ópusztaszeri Magyarok Karácsonyára. A program a Magyar Kormány támogatásával valósul meg.

A 11 órakor kezdődő ünnepségen beszédet mond Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes. Ünnepi gondolatait megosztja Kondé Lajos, a Szeged-Csanádi Egyházmegye pasztorális helynöke és Juhász András, a Csongrádi Református Egyházmegye esperese. A rendezvényt a Kisteleki Hittanosok karácsonyi betlehemes játéka, a Volt egyszer egy oskola című múltidéző tanóra, valamint a Trianon és a magyar oktatás 1920-45 című kiállításmegnyitó ünnepsége is színesíti.  

Programok

11:00 Magyarok Karácsonya Ünnepség – Látogatóközpont/Konferenciaterem 1. fele

11:00 Köszöntő beszédet mond Kertész Péter, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark ügyvezető igazgatója

11:05 Ünnepi beszédet mond Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes

11:20 Kisteleki Hittanosok karácsonyi betlehemes játéka

12:00 Ünnepi gondolatait megosztja Kondé Lajos, a Szeged-Csanádi Egyházmegye pasztorális helynöke, Juhász András, a Csongrádi Református Egyházmegye esperese

12:05 Volt egyszer egy oskola – múltidéző tanóra

12:35 Trianon és a magyar oktatás 1920-45 című kiállítás megnyitója, a tárlatot megnyitja: Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes és dr. Kiss Róbert, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark általános helyettese, igazgatási vezetője – Látogatóközpont/Aula


Egész nap:

Látogatóközpont:

Szer története és Magyarország történelme 3D-ben (filmvetítés) – Vetítőterem 

A szegedi halasbicska és a késesmesterség című kiállítás – Hungarikum tárház

Trianon és a magyar oktatás 1920-45 című kiállítás – Aula


Rotunda:

A szegedi paprika gyártásának története című kiállítás – Rotunda 3. emelet

Legyen Ön Árpád vezér! – Multimédiás játszótér

Keresse meg Gárdonyi Géza üzenetét! – „Ilyet nem látott a Kárpát…”

Álljon Ön is végvári katonának! – „Vár állott, most kőhalom”

A legkisebb a legnagyobb? – Kincsek a földből


Nyitvatartás:
A rendezvényen az emlékpark téli belépőjegy árai érvényesek. A látványosságok 10 órától érhetőek el. Első időpont a Feszty-körkép és 3D-s filmvetítés megtekintésére: 10:30., utolsó időpont: 15 óra. Az emlékpark 16 órakor zárja kapuit.

A szervezők a műsorváltozás jogát fenntartják!

 

Kövessen minket a Facebookon is!