Sport 2020. január 5. 18:00

Megszorongatta a Tolnát a félegyházi futsalcsapat

Sokat fejlődött az elmúlt időszakban a félegyházi játékosokkal szereplő Astra Kiskunfélegyházi Bulls U-17-es futsalcsapata, amely az országos bajnokságban a 2019-es esztendőt öt győzelemmel zárta. Az Abonyi Péter által irányított együttesre január 5-én nehéz feladat várt, hiszen a második helyezett Tolna-Mözs otthonába látogatott

A két csapat ősszel már találkozott egymással, akkor fölényes, tizenhárom gólos tolnai siker született. Azóta a félegyházi együttes sokat fejlődött, a lányok egyre jobban ráéreztek a futsalra, ami az eredményekben is megmutatkozott.

Ennek ellenére a találkozó esélyesének a hazai pályán játszó Tolna-Mözs számított, amely mindössze egyszer kapott ki a szezonban.

Az Astra az őszinél mindképpen jobb eredményre tört.

Hazai szempontból kezdődött jobban a mérkőzés, Patai Barbara már a 2. percben betalált. Az előnyt Kiss Gréta duplázta meg a második félidő közepén. (2-0)

A félegyházi csapat kétgólos hátrányban sem adta fel, Vidéki Orsolya góljával összejött a szépítés, így hat perccel a mérkőzés vége előtt ismét nyílttá vált a mérkőzés. (2-1)

A hajrá végül a tolnaiaknak sikerült jobban, akik az utolsó percekben újabb két találatot értek el. Az Astra megszorongatta ellenfelét, ami pozitív hatással lehet a jövőre nézve.

Leány Futsal I. osztály U-17 12. ford. 01. 05.

Tolna-Mözs – Astra Kiskunfélegyházi Bulls 4-1 (1-0)

Gólszerzők: Patai Barbara 2. p., Kiss Gréta 30. p., Berta Petra 38. p., Lickert Szintia 38. p. ill. Vidéki Orsolya 34. p.