Sport 2020. január 6. 10:30

Győzelemmel kezdte az évet a KKC

A hatodik helyezett Mezőberényt fogadta a negyedik Kiskunfélegyházi KC a felnőtt férfi kosárlabda bajnokság NB II. keleti csoportjában. A két csapatot mindössze egy pont választotta el egymástól. Ősszel Mezőberényben 75-64-re a KKC nyert. Hazai pályán ismét a KKC bizonyult jobbnak. Szoros csatában az utolsó negyedben dőlt el a mérkőzés.

Erős ellenfelekkel találkozott a 2019-es esztendő végén a KKC. A bajnokság éllovasai még kemény diónak bizonyultak. A csapat most a hatodik helyezett Mezőberényi KK ellen javíthatott. Közel azonos mérleggel álltak a felek, így kiegyenlített mérkőzésre lehetett számítani.

Az első negyed hatpontos KKC előnnyel zárult és a folytatásban is közel maradt a Mezőberény.

A nagyszünetre 43-37-es hazai előnnyel mentek a csapatok, ami után a harmadik negyedet a vendégek kezdték jobban. Rövid ideig a vezetést is átvették. (43-45)

Ekkor ismét magára talált a KKC, 69-60-ra is meglépett, majd egy dudaszós hárompontossal újfent hatpontossá vált a különbség. (69-63)

Az utolsó negyed hazai szempontból kezdődött jobban, tíz pont fölé is nőtt az előny. A lepattanók begyűjtésében és a dobásokban is jeleskedtek a KKC játékosai és sikerült megfékezniük a vendég támadásokat.

77-66-ot követően 86-67-re ismegléptek, az utolsó percek izgalommentesen alakultak.

A hajrában döntötte el a mérkőzést KKC, amely végül 95-76-ra nyert.

Értékelés:

Laczkó Róbert (edző, KKC):

- Megszakítottuk a három mérkőzéses negatív szériánkat. Igaz a bajnokság legjobbjai ellen léptünk pályára. Remélem el tudjuk kezdeni az újbóli menetelést. Nehéz mérkőzés várt ránk, a Mezőberény most is nagyot küzdött. Sok ziccert kihagytunk az elején, de a támadásban és a védekezésben is feljavultunk a végére, ami döntőnek bizonyult. Hosszú volt a decemberi szünet, idő kellett a csapatnak a visszarázódáshoz. Oda-vissza megvertük a Mezőberényt, ami nagy fegyvertény.

Férfi NB II. keleti csoport 11. ford., 01. 05.
Kiskunfélegyházi KC – Mezőberényi KK 95-76