Sport 2020. január 6. 09:00

Kilencgólos mérkőzésen veszített az Astra

A futsalban bármi megtörténhet, ezt bizonyította a Tolna-Mözs és az Astra Kiskunfélegyházi Bulls rangadója a női futsal NB I-ben. Fordulatban bővelkedő mérkőzésen az Astra már 4-1-re is vezetett, innen fordított és nyert az utolsó percben 5-4-re a Tolna, amivel megszakította az Astra jó szériáját. Mindebből a TFSE profitált, amely átvette a vezetést a bajnokság élén.

Bő egyhónapos szünetet követően játszott bajnoki mérkőzést az Astra Kiskunfélegyházi Bulls a Tolna-Mözs otthonában, január 5-én.

Az alapszakaszbeli első helyének megtartásáért küzdött az Astra, a Tolna pedig a negyedik pozíciója megszilárdításáért, illetve a feljebb kapaszkodásért.

A helyszíni beszámolók szerint a bajnoki idény talán legjobb mérkőzését játszották a csapatok. Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott, a mindössze ötödik futsal-bajnokiját játszó rendkívül tehetséges Dorner Dóra kétszer is betalált Deczki Vanda hálójába, s miután a hazaiak részéről csak Szöllősnek sikerült felavatnia Hargast, így egygólos hátrányban várhatta a folytatást a Tolna. (1-2)

Vámosi Georgina hátulról való becsúszását a 25. percben piros lappal bűntette a játékvezető -teljesen jogosan- így egy fontos láncszemére nem számíthatott a folytatásban Nagy Roland tolnai edző.

A kétperces emberelőnyt ugyan megúszták Szalkai Kittiék, de az Astra a két ex-tolnai Ganczer Hajnalka és Varga Adél góljaival 4-1-re meglépett, ekkor úgy tűnt, hogy minden eldőlt. (1-4)

A hajrá végül nagy fordulatot tartogatott. Szöllős Alexandra rövid időn belül kétszer is eredményes tudott lenni, így nyolc perccel a lefújás előtt visszajött meccsbe a házigazda. (3-4)

Deczki hatalmas bravúrokat bemutatva igazolta, hogy kiváló formában van, s tartást adott csapattársainak, akik egyetlen pillanatig nem mondtak le a pontszerzésről. Majd felrobbant a csarnok, amikor Nagy Noémi kiegyenlített, s lehetetlen visszaadni azt a hangzavart, amit Horváth Hanna győztes találata után uralkodott a csarnokban. Igen az örökmozgó Hanga volt a nyerőember, a hatalmas szívvel játszó tolnai futsalos döntötte el a három pont sorsát. (5-4)

Az Astra mindössze két cserével hozta le a mérkőzést. Talán ennek is betudható a vereség. Mindkét csapat nagyot küzdött, valódi rangadót varázsolt.

Értékelések:

Deczki VandaDeczki Vanda (Tolna):

- Nagy tempójú volt a mérkőzés mindvégig. Rengeteg helyzetünk volt, sok rossz döntéssel. Voltak kiemelkedő teljesítmények csapatunkban, ami nagyon kellett. A kiállítás kissé megzavart minket, gyorsan el is “húzott” az ellenfelünk, azonban fel tudtunk állni, és csapatként meg tudtunk nyerni a mérkőzést. Köszönjük a sok-sok szurkolónknak, hogy kilátogattak és együtt örültek a győzelmünknek.

Nagy Roland (Tolna):

- Nehéz mérkőzésen tudtunk a végén fordítani. Nagy dicséret illeti a lányokat hogy 4-1-s hátránynál nem adtak fel, meg is lett az eredmény! Gratulálok a csapatnak.

Dombó János (Astra):

- Gratulálok a Tolna csapatának, parádés végjátékot produkáltak. Azonban úgy gondolom, hogy saját magunkat vertük meg. Meg kell tanulnunk még hidegebb fejjel játszanunk, és természetesen a szűkebb kispad és félig beteg játékosaink pályára lépése sem volt túl optimális számunkra.

Női Futsal NB I. 12. ford., 01. 05.
Tolna-Mözs – Astra Kiskunfélegyházi Bulls 5-4 (1-2)
Gólszerzők: Szöllős Alexandra 13. p., 31. p., 32. p., Nagy Noémi 38. p., Horváth Hanna 40. p. ill. Dorner Dóra 6. p., 13. p., Ganczer Hajnalka 28. p., Varga Adél 30. p.

Piros lap: Vámos Georgina 25. p. (Tolna)