Program 2020. február 26. 17:30

A K2 első magyar megmászása

A K2 első magyar megmászása
Február 27-én, csütörtökön 17 órakor folytatódik a városi könyvtár Földrajzi szabadegyetem című sorozata. Ez alkalommal a K2 első magyar megmászásáról tart előadást Suhajda Szilárd hegymászó. Bevezetőt mond Bense Zoltán földrajztanár, hegymászó. A rendezvényt a Nemzeti Kulturális Alap támogatja.

A magyar hegymászó 2019. július 25-én, helyi idő szerint 12 óra 15 perckor, pótlólagos oxigén használata nélkül érte el a K2 csúcsát. A Föld 14, nyolcezer méternél magasabb hegycsúcsa közül ez az utolsó előtti, amelynek főcsúcsán eddig még nem állt magyar hegymászó (a történelmi, első sikeres magyar nyolcezres expedíció a Sisapangma alig néhány méterrel alacsonyabb mellékcsúcsát érte el). Suhajdának ez a második nyolcezrese. Ezzel a mászással élete legnagyobb álmát váltotta valóra - írta róla a mozgasvilag.hu.

További kalandos részletek derülnek ki az előadáson. 

 

Kövessen minket a Facebookon is!