Sport 2020. január 26. 09:00

Debrecenben nyert a KKC

A Gyulán elért sikert követően ezúttal Debrecenbe utaztak a Kiskunfélegyházi KC játékosai, akik a DEAC II. csapatának otthonában léptek pályára az NB II. felnőtt férfi kosárlabda bajnokság keleti csoportjában. A koncentráltan játszó félegyháziak újabb szép sikert elérve 105-79-re győztek, ezzel a DEAC II. együttesét megelőzve felléptek a negyedik helyre a táblázaton.

Mindkét gárda 7 győzelem, 5 vereségből álló mérleggel várta a találkozót, így ki-ki mérkőzésre lehetett számítani. Ősszel fölényesen 96-70-re a KKC nyert, a hazai csapatot fűtötte a visszavágás vágya.

Az első negyed a KKC szempontjából alakult jobban. A hatpontos előnnyel végződő játékrészt a második negyedben ennél is fölényesebb követte. A KKC játékosai a második negyedben 35 pontot dobtak, ellenben csak 15-öt kaptak. A szünetben így 26 ponttal vezettek. (37-63)

A fordulást követően próbált feljebb kapaszkodni a DEAC II., de a KKC játékosai biztosan őrizték az előnyt, amit meg is tartottak a találkozó végéig.

A 105-79-es diadallal a Kiskunfélegyházi KC immár negyedik a bajnoki táblázaton.

Mestermérleg:

Laczkó Róbert (vezetőedző, KKC):

Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, a DEAC II. szeretett volna visszavágni a Félegyházán elszenvedett nagyarányú vereségért. Ez látszott is a feldobásnál, kőkemény párharcok voltak a pályán. Nagyon jól felkészültünk fejben erre a mérkőzésre, az első másodperctől tudtuk mi a dolgunk, minden játékos jól teljesített védekezésben és ezt jól tudtuk kamatoztatni a pálya másik oldalán. Nagyon büszke vagyok a srácokra és minden elismerés az övéké. Most egy rövid pihenő után az ugyancsak debreceni PRIMA csapatát fogadjuk. Minden kedves félegyházi sportkedvelő szurkolót várunk.

Férfi NB II. keleti csoport 14. ford., 01. 25.

DEAC II. – Kiskunfélegyházi KC 79-105

(22-28, 15-35, 31-26, 11-16)