Helyi hírek 2020. február 11. 13:00

Pál Feri atya jó tanácsai a házasságról

Képgaléria
Pál Feri atya jó tanácsai a házasságról
A Házasság Hete programsorozat kapcsán városunkba látogatott Pál Ferenc római katolikus pap, mentálhigiénés szakember, vagy ahogyan mindenki ismeri, Pál Feri atya, aki meggyőző indokokkal támasztotta alá, hogy a szerelem és a házasság igenis fenntartható odafigyeléssel és akaraterővel. Ennek mikéntjéről és praktikáiról szólt az előadása a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Művelődési Központ színháztermében, amelyre rekordszámú érdeklődő volt kíváncsi február elején.

– A kutatások szerint az emberek legalább hatvan százaléka magányosnak vallja magát, annak ellenére, hogy párkapcsolatban él. Ez az érték elkeserítő. A kultúránk szerves részét képezi a házasság intézménye, amely évszázadokon keresztül a családi státuszokon és anyagiakon múlt, háttérbe szorítva az igazi érzelmeket. Ez mára a mi világunkban megváltozott, azonban akad még olyan népcsoport, ahol ez az elfogadott. Ahogyan ott fogalmaznak, a házasság egy döntés. A szerelem törvényszerűen múlandó, de odafigyeléssel és tudatossággal fentartható, vagyis örökké tarthat. A szerelmes ember – a hormonváltozások miatt – rózsaszín szemüvegen keresztül, irreálisan ítéli meg a másik felet. Majd jönnek a hétköznapok, normalizálódik a hormonszintünk, és szembesülünk a realitással: a társunk nem hibátlan. Ez a „démonizálás” időszaka, ami együtt jár önmagunk idealizálásával. Ebből a kettősségből pedig számos konfliktus adódhat. Pál Feri atya szerint minden konfliktusnál az a legfontosabb, hogy szeretettel és megértéssel beszéljünk egymással.  

V. B.


Fotó: Fantoly Márton
 

Kövessen minket a Facebookon is!