Hirdetés
Program 2020. február 9. 10:00

Szokásokból hagyomány: Bálint-nap, Valentin-nap?

Szokásokból hagyomány: Bálint-nap, Valentin-nap?
Bálint-nap, Valentin-nap - hogyan lesz a szokásokból hagyomány? címmel tart előadást a Házasság hete programsorozat alkalmából Mészáros Márta néprajzkutató. A rendezvény február 13-án, csütörtökön 17 órakor kezdődik a Hattyúházban.

Hirdetés

Szent Bálint (Valentin, vagy Valentinus) a szerelmesek, a lelkibetegek és az epilepsziával élők védőszentje. Magyarországon e szentnek nem alakult ki jelentős egyházi kultusza. Az angolszász országokban Valentine (Bálint) napján (február 14.) tartott Valentine's Day (magyarul: Bálint-nap) ünnepe a 20. század végétől világszerte elterjedt világi szerelmes-ünnepként. Az angolszász szokás Magyarországon az angol elnevezés magyarosított formájú átvételével, mint Valentin-nap vált ismertté és népszerűvé az 1990-es évektől kezdődően. Ezen az ünnepen a szerelmesek megajándékozzák szerelmüket, vagy szerelmes üzenettel kedveskednek neki. A Valentin-nap vallási eredete világszerte, így Magyarországon is elhomályosult - írja szócikkében a Wikipédia. 

Fotó: Thinkstock illusztráció
 

Kövessen minket a Facebookon is!