Sport 2020. február 9. 09:00

Nyolcgólos döntetlen

A Magyar Kupát követően ezúttal a női futsal NB I-ben találkozott az Astra Kiskunfélegyházi Bulls és a Hajdúböszörményi TE. A kupában az Astra jutott tovább, azonban a bajnoki címvédő Hajdúböszörmény ellen egy csapat sem mehet biztosra. A jelentős átalakuláson átesett böszörményiek ősszel már egyszer meglepték az Astrát. Az akkori 3-3-at követően most is döntetlenre végeztek a felek. A február 8-i mérkőzés 4-4-es pontosztozkodással ért véget.

Az Üllőn megrendezett találkozón a Hajdúböszörmény került előnybe, de Varga Adél és Godvár Katalin góljaival fordított az Astra. A vezetés nem tartott ki a szünetig. A félidő előtt nem sokkal Bölömi Ibolya kiegyenlített. (2-2)

2-2-őt követően a Hajdúböszörmény a vezetést is átvette, de Mátyás Noémi góljával a 30. percben ismét döntetlenre alakult az állás.

A fordulatos mérkőzés hajrája 3-3-as állásról indult és izgalmas utolsó perceket hozott.

A 40. percben az Astra rutinos játékosa, Nagy Anett előnyhöz jutatta csapatát, de még ugyanebben a percben a böszörményiek 41 éves tagja, Bölömi Ibolya büntetőből kiegyenlített. A találkozó emlékezetes hajrát követően 4-4-el zárult.

Az Astra átmenetileg fellépett az első helyre, míg a Hajdúböszörmény maradt a hetedik helyen a bajnokságban.

Női Futsal NB I. 14. ford., 02. 08. Helyszín: Üllő
Astra Kiskunfélegyházi Bulls – Hajdúböszörményi TE 4-4 (2-2)

Gólszerzők: Varga Adél 8. p., Godvár Katalin 12. p., Mátyás Noémi 30. p., Nagy Anett 40. p. ill. Farkas Éva 6. p., Bölömi Ibolya 20. p., 40. p., Madzin Dóra 22. p.