Sport 2020. február 11. 14:00

Szoros első félidő után győzött a KKC

Jól felkészült a félegyházi csapatból, így jelentős erőbedobásra késztette a Kiskunfélegyházi KC csapatát a debreceni Príma SE II. az NB II. felnőtt férfi kosárlabda bajnokság keleti csoportjában. A 16. fordulóbeli találkozón a Constantinum Sportcentrumban csaptak össze felek. Szoros első két negyedet követően a KKC végül 86-69-re nyert.

Mondhatni meglepte a házigazda KKC együttesét a debreceni Príma SE II., amely az első negyed végén 22-21-re vezetett.

A KKC helyenként pontatlanul játszott, a vendég együttes pedig meglepően eredményesen. Legalábbis a tabellán elfoglalt helyezését illetően.

A játék képe a második negyedben sem változott sokat. Fej-fej mellett haladtak a csapatok. A nagyszünetben 44-46 volt az állást.

Ezt követően védekezésben sikerült rendezni a sorait a félegyházi csapatnak, amely a harmadik negyedben csupán 9 pontot kapott. Ez pedig elégnek bizonyult az előny kiépítéséhez. (64-55)

Az utolsó negyedben ismét a KKC dominált és végeredményben 86-69-re nyert.

Az őszi mérkőzést követően ismét legyőzte a Príma SE II. gárdáját és sorrendben a harmadik sikerét aratta. Ezzel megőrizte negyedik helyét a táblázaton. A vendégek maradtak a nyolcadik pozícióban.

Mestermérleg:

Laczkó Róbert (vezetőedző, KKC):

- Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, bár a végeredmény nem ezt tükrözi. A debreceni csapat jól felkészült belőlünk és a szünetben meg ők álltak jobban. Nem ment jól a játék támadásban, viszont mindig tudtunk fontos kosarakat szerezni és jó védekezéssel megfordítottuk a találkozó menetét. Mindenki hozza tudott tenni az eredményhez. Mindkét csapatnak gratulálok és köszönöm a nézőknek a szurkolást, ami ismét erőt adott nekünk.

Férfi NB II. keleti csoport 16. ford., 02. 09.

Kiskunfélegyházi KC – Príma SE II. 86-69

(21-22, 23-24, 20-9, 22-14)