Helyi hírek 2020. február 15. 17:00

Hogyan lesz az új szokásból hagyomány?

Képgaléria
Hogyan lesz az új szokásból hagyomány?
Bálint nap – Valentin nap címmel tartott előadást Mészáros Márta néprajzkutató a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban, február 13-án. Szent Bálint (Valentin, vagy Valentinus) a szerelmesek, a lelkibetegek és az epilepsziával élők védőszentje. Magyarországon e szentnek hosszú időn keresztül nem alakult ki jelentős egyházi kultusza. Az angolszász országokban kezdték el előbb ünnepelni, hazánkban az 1990-es évektől vált a „szerelmesek ünnepévé”. Február 14-én a szerelmesek megajándékozzák szerelmüket virággal, üzenettel, vagy ajándékkal.

A Kiskun Múzeum igazgatója elmondta, hogy átvett szokásról van szó. Mégis elterjedt, felkapta a média, és ösztönzést ad az ünneplésre. Ennél az újkori hagyománynál a legfontosabb, hogy megtaláljuk az eszmeiségét. Ha ezt nem tesszük, akkor nem tudunk ünnepelni. Immár 30 éve küzdünk a Valentin-nappal, mindig újabb és újabb elemekkel bővül, a kereskedelem is kiszolgálja, és nem véletlen az sem, hogy a Házasság hetét erre építették – tette hozzá Mészáros Márta.
 

Kövessen minket a Facebookon is!