Helyi hírek 2020. február 15. 17:30

Évről évre egyre több látogatót vonz a Mezgés Disznótor

Képgaléria
Évről évre egyre több látogatót vonz a Mezgés Disznótor
Csípős, hideg reggellel indult a III. Mezgés Disznótor február 15-én, szombaton. Már korán reggel benépesítették a látogatók a könyvtár mögötti parkolót, ahol a mangalicasertés feldolgozása 8 óra után elkezdődött.

A Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium által szervezett rendezvényen biztosan nem maradt éhes vendég. A választék a hagyományos disznótoros étkek tekintetében igen gazdag volt: hagymás vér, toros pecsenye, sült hurka, kolbász, máj. Ebédre elkészült a mangalicapörkölt és a mintegy 600 tölteléket tartalmazó töltött káposzta, amely népszerűsége a kígyózó sorokban volt mérhető. Házi és helyben sült rétest, kürtőskalácsot kóstolhattak, amit ha úgy tetszett, ízletes forralt borral öblíthettek le az érdeklődők.

A nap folyamán a Naprózsa táncegyüttes előadását és F. Juhász Zoltán botos táncát élvezhettük, Varga Regina, Hankó Melinda és Toldi Níla népdalokkal szórakoztatta a közönséget.

Z. A.


Fotó: Fantoly Márton
 

Kövessen minket a Facebookon is!