Egészségügy 2020. február 16. 14:00

Richter Anna-díjra pályázik a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház

Dr. Molnár Mária, a kecskeméti Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház pszichiáter főorvosa, onkológusa és csapata egy egészségkert megvalósítását tűzte ki célul. Véleményük szerint nagyon nagy szükség van egy olyan térre, ahol a betegek, a hozzátartozók vagy akár az orvosok el tudnak kicsit vonulni, megpihenni, gondolatokat rendszerezni, beszélgetni, feltöltődni.

A kórház területén lévő 3000 négyzetméter – jelenleg kihasználatlan – területre álmodták meg a zöld területet. Számos kutatás bizonyítja, hogy a teljes gyógyulás eléréséhez nem elegendő csupán a gyógyszeres kezelés, hanem a testi-lelki feltöltődés és egyensúly is szükségeltetik. Erre alapozva a csapat egy szemet gyönyörködtető, csodálatos gyógyító kertet álmodott meg, amely megvalósításához pályázták meg a Richter Anna Díjat. A zsűri által kiválasztott, valamint a közönségszavazáson legtöbb voksot kapott Richter Anna Díjat elnyert pályázatok egyenként 4 millió forint díjazásban részesülnek, amely összeget a pályázat tárgyában szereplő projekt megvalósítására fordítja a díjazott csapat.

A szavazás elindult, március 8-áig az alábbi linken voksolhat:

https://richterannadij.hu/index.php/2019/2019-dontosok-6
 

Kövessen minket a Facebookon is!