Sport 2020. február 17. 10:30

Rangadót nyert a TFSE az Astra ellen

Derbivel folytatódott a női futsal első osztályú felnőtt bajnokság. Az alapszakaszbeli elsőségért harcban lévő Astra Kiskunfélegyházi Bulls az ugyancsak bajnokaspiráns TFSE csapatát fogadta Üllőn.

Az Astra és a TFSE már kétszer is találkozott az alapszakaszban. Elsőként 4-4-es döntetlent játszottak, a következő összecsapáskor pedig az Astra 4-2-re nyert a TFSE otthonában.

Előzetesen háromesélyesnek volt tekinthető a találkozó, a csapatok szinte fej-fej mellett álltak a tabellán.

A vezetést az Astra szerezte meg a 11. percben Urbán Anett góljával, de még az első félidőben Horváth Fruzsina egalizált. (1-1)

A második játékrész már csak egy gólt tartogatott, amit a TFSE szerzett. A 26. percben ismét Horváth Fruzsina talált be, amivel megfordította az állást. (1-2)

Rangadóbeli sikerével a TFSE átvette a vezetést az alapszakaszban, az Astra a DEAC mögött maradt a harmadik helyen a bajnokságban.

Női Futsal NB I. 15. ford., 02. 16. (Helyszín: Üllő)
Astra Kiskunfélegyházi Bulls – TFSE 1-2 (1-1)

Gólszerzők: Urbán Anett 11. p., ill. Horváth Fruzsina 20. p., 26. p.