Egészségügy 2020. február 18. 16:00

Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjra jelölték dr. Fekete Róbertet

Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjra jelölték dr. Fekete Róbertet
A Szent-Györgyi Albert Nobel-díj kitüntetésének nyolcvanadik évfordulója alkalmából 2017-ben hozták létre azt az orvosokat elismerő díjat, amelyet szakmai zsűri döntése és interneten beérkezett szavazatok alapján azon orvosoknak adományoznak, akik mindennapi munkájuk során elhivatottsággal, rendkívüli odaadással, tudományos igényességgel és humanitárius szemlélettel segítenek a hozzájuk fordulókon. Ezt a szemléletmódot követve került idén dr. Fekete Róbert kiskunfélegyházi ortopéd szakorvos is a jelöltek közé.

Idén március 16-áig lehet szavazni a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjra jelölt orvosokra, akik közül az első három helyezettet díjazzák. A délkelet-magyarországi régióban, Békés, Csongrád és Bács-Kiskun megyében a 30 jelölt közül dr. Fekete Róbert jelenleg a 11. helyen áll.
Szavazatunkkal támogassuk a lelkiismeretes munkát végző orvost!

A szavazási időszak alatt már csak a jelölt orvosokra lehet leadni a voksokat. A szavazási időszak alatt a 
szentgyorgyialbertorvosidij.hu oldalon naprakészen nyomon követhető a szavazás legfrissebb eredménye.

A szavazás során az alábbi adatokat kell a szavazónak megadnia:
a szavazó neve, e-mail címe,
a jelölt orvos nevét kiválaszthatja a legördülő listából.

A szavazási időszak alatt egy e-mail címről egy szavazat érkezhet.

Díjazás:

A közönség jelölései és szavazatai alapján

2 orvos Közép-Magyarország: Pest megyéből,

1 orvos Észak-Magyarország Nógrád-, Heves-, Jász-Nagykun-Szolnok-, Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből,

1 orvos Északkelet-Magyarország: Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar megyéből,

1 orvos Délkelet-Magyarország: Csongrád, Békés, Bács-Kiskun megyéből, 

1 orvos Északnyugat-Magyarország: Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas, Veszprém megyéből,

1 orvos Délnyugat-Magyarország: Zala, Somogy, Tolna, Baranya megyéből.

A díj értéke egyenként 300 ezer forint.

A zsűri döntése alapján különdíjakat is kiosztanak.

Goodwill Pharma különdíj
Szent-Györgyi Albert bárhol is élt a világban két dolgot soha nem felejtett el: tanítani és tanulni. Tette mindezt tudatosan, de olykor még tudat alatt is ezzel is elősegítve Magyarország „szellemi életben történő terjeszkedését”.

A Goodwill Pharma különdíját minden évben olyan 40 év alatti, fiatal orvosnak ítéli oda a zsűri, akinek munkássága a hazai orvos szakma elismerése mellett külföldön is követendő példaként szolgál, vagy olyan külföldön már alkalmazott tudást, technikát, eljárást honosít meg hazánkban is, amellyel a magyarországi orvostársadalom lehetőségeit gyarapítja.

Szent-Györgyi Albert munkásságáról további információk olvashatók az alábbi linken: 

www.szent-gyorgyi-albert.hu
 

Kövessen minket a Facebookon is!