Hirdetés
Sport 2020. február 21. 09:00

Minden U11-es kosárlabdacsapat pályára lépett

Minden U11-es kosárlabdacsapat pályára lépett
Február közepén az FTSI U11-es korosztályú csapatai a szezon 5. fordulóját játszották le. Szinte minden csapatnál fejtörést okozott a betegségek és a farsangi időszak miatt, hogy kellő létszámban kiálljanak. Ezt végül mindenhol sikerült megoldani, ebben óriási segítség volt a gyerekek és a szülők hozzáállása is. A győzelem-vereség mérleget most nem sikerült a sikerek felé billenteni, március 7-én és 8-án mindenki újra harcba szállhat a javításért.

U11 Bajnokság V. forduló, 7. Régió – Értékelések, beszámolók:

Bokányi Rita (FTSI Dózsa Isk. edzője):
„Szombaton Bajára utaztunk, ahol a régi iskolámban a volt testnevelő tanárom csapatával mérkőztünk meg először, majd egy kecskeméti csapattal.

A betegségek minket sem kíméltek, rezgett a léc, hogy ki tudunk-e állni az előírt létszámmal. Hála a gyerekeknek és a mögöttük álló családoknak, a mérkőzés kezdetére mindenki ott volt, aki csak tudott. Betegeink, éppen gyógyultunk és születésnaposunk is volt.

Mindkét ellenfelünk tiszta fiú csapat volt, ami a dinamikájukon is látszott. Az első perctől kezdve nyomás alá kerültünk mindkét találkozón, egy pillanatra sem lehetett kiengedni. Ami pozitív, hogy mégis erős utolsó negyedet tudtunk mindkétszer produkálni.

Most nem sikerült ez előző forduló dupla sikerét megismételni, ilyen sport! A két vereségből tanulunk, amiben fejlődtünk, tovább finomítjuk!

Köszönet a csapatnak és a szurkolóknak is hétvégéért, legközelebb javítunk!”


B csoport
(2020. február 15. Baja)

Bajai Bácska FKE – FTSI Dózsa Gy. Isk. 67-49 (11-5, 26-18, 17-3, 13-23)

FTSI Dózsa Gy. Isk. – KKA / Jimmy 43-75 (13-14, 9-31, 6-13, 15-17)


E csoport
(2020. február 16., Kecskemét)

KKA Vadmacskák – FTSI Darvas Isk. 55-41 (12-6,25-18,4-5,14-12)

FTSI Darvas Isk. – Hernádi Kosárlabda Alapítvány 2-0 / 45-44 (16-16,12-17,9-5,8-6)

 

Lackó Róbert ( FTSI József A. Isk. edzője):
„Pénteken hazai pályán játszhattuk a meccseinket az F csoportban. Az első találkozón könnyű győzelmet arattunk a Platán Iskolával szemben. A második mérkőzésen a kecskeméti rivális kissé más összeállításban lépet pályára mint a múlt fordulóba ahol mi tudtunk nyerni . Most viszont jobbak voltak , tanulságos mérkőzés volt , sok munka áll előttünk, türelmesnek és szorgalmasnak kell lennünk. Gratulálok a kis kosarasaimnak és csak így tovább.”


Nádasdi Péter ( FTSI Platán Isk. edzője):
„József-Platán: Könnyed vereséget szenvedtünk. Kihagyott helyzeteink ismét lebénítottak bennünket, bár ellenfelünk szerencsés napot fogott ki, hiszen 10 közép távoli dobásból szerzett pontot.

Platán-Jégtörő Matyi: Ez a mérkőzés jobban sikerült a mutatott eredmény ellenére. 3/4 végéig partiban voltunk. Sajnos a második meccs végére embereim elfáradtak, és kecskeméti csapat a megbeszélteket sajnos nem betartva alkalmazta a cseréket. Így a vége súlyos vereség lett.”


F csoport

(2020. február 14., Kiskunfélegyháza)

FTSI József A. Isk – FTSI Platán Isk 55-23 (14-5,21-7,10-3,10-8)

FTSI Platán Isk. – KKA Jégtörő Matyi 34-70 (7-11,11-17,14-12,2-30)

KKA Jégtörő Matyi – FTSI József A. Isk 70-55 (17-6,8-16,12-18,33-15)

Rádi Dezső ( FTSI Constantinum edzője):
„Miklósi Kékrókák - FTSI Constantinum 82 – 42
Sajnos a farsangi hétvége és a különböző megbetegedések erősen kihatottak csapatunk összetételére, de azért nagyon összpontosítva próbáltuk felvenni a harcot a szinte csak fiúkból álló csapat ellen. Sajnos sok kosarunk értékesítése elmaradt,de a végsőkig harcolva teljesítettük a kihívást. Minden játékosunkra büszke vagyok, szépen küzdöttek, de a duplázás tudatában már a következő mérkőzésre próbáltunk tartalékolni a végjátékban.

FTSI Constantinum – Kecskeméti KC Mátyás 50 – 39
Igaz egy kemény mérkőzéssel a hátunk mögött, de mégis a győzni akarás lendületével kezdtük viszonylag rövid pihenő után a második mérkőzésünket, ahol tanulva hibáinkból, azonnal átvettük az irányító szerepet. Már az első negyedben 10 pont fölé növeltük előnyünket. Igaz a duplázás néha fáradságot hozott, de tartva vezetésünket, behúztuk a győzelmet. Mindenki nagyon szépen javította az első mérkőzésen vétett hibáit, bátrabban, biztosabban játszottunk. Köszönöm a szülőknek a szurkolást, gratulálok a játékosoknak a teljesítményükért.

Hajrá FTSI!”

G csoport
(2020. február 16., Kecskemét)

Miklósi Kékrókák – FTSI Constantinum 82-42 (15-6,19-13,31-13,17-10)

FTSI Constantinum – KKC Mátyás 50-39 (16-4,12-9,8-16,14-10)

Vujadinovic Vladimir ( FTSI Batthyány Isk. edzője):
„Bajára utaztunk szombaton a Batthyány iskolával ahol egyik meccset hivatalos eredménnyel megnyertük a másikat sajnos 3 negyed után elvesztettük. 2 meccset zsinórban játszottunk és fáradság is volt, még  nem volt annyi csere lehetőségünk, sajnos 2 játékos is rosszul lett az első meccsen így nem tudták bevállalni a másodikat. Gratulálok a gyerekeknek, hatalmas küzdelemért és köszönöm szépen azoknak a szülőknek meg gyerekeknek, akik ezen a napon el tudták engedni a srácokat és eljöttek, a jövőben is számítok rájuk.”


H csoport
(2020. február 15., Baja)

Bajai NKK/B – FTSI Batthyány L. Isk  0-2/ 41-40 (10-12,15-15,8-4,8-9)

FTSI Batthyány L. Isk. – KKC Halas 24-42 (2-10,12-6,4-8,6-18)

Eredményeink alapján a hatodik fordulóban a következőképpen alakul a csoportbeosztás:

C csoport – FTSI Dózsa Gy. Isk. (KKA Mitugrász, Bátaszéki Oroszlánok)

E csoport – FTSI Darvas Isk.  (CEKK, KKA Jégtörő Matyi)

F csoport – FTSI József A. Isk.  (Hernádi K.A., Miklósi Kékrókák)

G csoport – FTSI Platán Isk., FTSI Constantinum  (KKC Halas)

H csoport – FTSI Batthyány  (KKC Mátyás, KKC Hetény)


Információ: FTSI

G. Z.

 

Kövessen minket a Facebookon is!